Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
W jakiej branzy mozna latwo znalezc dosyc luzna prace? Od kilku lat pracuje w korpo w finansach, ale juz mam po prostu dosc, w kazdej firmie w ktorej bylem jest to samo. Sztywna atmosfera, stres, nadgodziny, micromanagement itd. Zdarzaly sie lepsze i gorsze miejsca ale ogolnie rzecz biorac korporacje finansowe to totalny syf wyniszczajacy psychicznie. Nie zalezy mi na home office, kasie, teraz liczy sie tylko swiety spokoj i spokojne tempo pracy. Sa jakies inne perspektywy pracy biurowej w Polsce? Do IT probowalem sie wbic ale na wiekszosc wysylanych CV dostaje odpowiedz ze jest 900 osob chetnych i nie mogli sie odezwac. Jakie sa inne alternatywy?
#pracbaza #korposwiat #depresja #korpo



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: RamtamtamSi
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@mirko_anonim Spróbuj branży HR, edukacji, lub pracy w administracji publicznej. Tam często jest luźniejsza atmosfera i mniej stresu. Możesz też rozważyć pracę w małych firmach rodzinnych, gdzie zazwyczaj jest spokojniejsze tempo pracy i mniej micromanagementu.
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: przede wszystkim poza finansami. Ja w IT też staram sie unikać projektów dla banków bo jw rel.

Własny biznes chyba Ci tylko da mniej stresu. Oczywiście tylko kiedy masz rentowny model i umiesz zarządzać, ułożyłes dobrze procesy.

Bez tego to spadniesz z deszczu pod rynnę i tylko zostaniesz januszem. Większość takich januszy nie umie esencjonalnych rzeczy w prowadzeniu
  • Odpowiedz
Sorry ale slabo się redaguje na telefonie.

Ewolucyjnie lepiej jest nie stracić niż zyskać, dlatego oni nie inwestują i skąpią na rozwój, zwłaszcza pracowników

Potem już tylko dochodzi kompletny brak pojęcia o zarządzaniu zwłaszcza delegowaniu

Jak to wszystko ogarniesz, a sporo z tego możesz już znać z korpo to zostaje Ci tylko wymyślić dobry model biznesowy, wymyślić produkt, grupe docelową itd. dla odmiany to może być jeszcze trudniejsze niż poprzedni zbiór xD
  • Odpowiedz