Wpis z mikrobloga

"Według centralnej ścieżki projekcji, wzrost nominalnych wynagrodzeń w gospodarce narodowej wyniesie 12,9% w 2024 r., 8,6% w 2025 r. i 6,8% w 2026 r. (wobec wzrostu o 12,8% w ub.r.)."

Dobra, czyli w perspektywie kilku lat te ceny, które są aktualnie są dobre i możemy założyć, że osoby, które chciałyby kupić mieszkanie i rozważają czy czekać jeszcze 2, 3 lata powinny to zrobić najlepiej w ciągu kilkunastu następnych miesięcy.

To jest tylko kwestia czasu, gdy przy wzrastających nominalnych wynagrodzeniach średnia kwota udzielonego kredytu przebije 500k i dalej. BK0 tylko przyśpieszy wzrost cen, a brak spowoduje, że okienko aktualnych cen się jeszcze trochę przedłuży.

#nieruchomosci #kredythipoteczny
  • 14
  • Odpowiedz
tak każdy pitoli "a u mnie nie rosną, średnią kto zarabia " itd. a potem wielkie oczy, że jednak ktoś te nieruchy kupuje po coraz wyższych cenach


zeby skupic polowe rocznie podaz mieszkan w waw wystarczy ze 8000 bogatych ludzi z waw czy calej Poslki kupi po 1 unicie.... mysle ze nie problem.... ot zagadka roziwazana "no ktos kupuje" - bo to sugeruje, ze towar jest dostepny dla kazdego, a jest dla
  • Odpowiedz
komu rośnie temu rośnie, u mnie w IT zastój od 2 lat, oferty stoją w miejscu


to sa oficjalne dane dla IT - maszynka z automatycznymi pdowyzkami zaciela sie a i skakanie po nowych robotach tez cos sie popsulo...

ale ogolnie podwyzki dla kazdego, a konkretnie to np. minimlana 20% czy budzetowka 30%....

@dzem_z_rzodkiewki:
  • Odpowiedz
bo wynagrodzenia w IT były odklejone od reszty gospodarki. Można powiedzieć że teraz będą się normować do zachodnich standardów (tam nie ma takich dysproporcji)


i tak i nie, ale to jest osobny temat. Natomiast chodzi szczegoly - kluczowe szczegoly - bo to IT kupowalo te mieszkania bo jako jedna z nielicznych grup zaowdowych bylo ja na to stac - to jak nie dostaja podwyzek to ich stac mniej... za to dostaja podwyzki
  • Odpowiedz
  • 1
jeszcze jedno: jeśli by weszło bk0 w jakiejś szerszej formie to będzie grubo zestawiając to z tym, że w 26 prawdopodobnie średnie wynagrodzenie dojdzie do 10k.
  • Odpowiedz
  • 0
Te wszystkie kryzysy i jak to już za chwilę pensje przestaną rosnąć itd to jest typowy eskapizm i myślenie życzeniowe i opieranie się o mało prawdopodobny scenariusz
  • Odpowiedz