Wpis z mikrobloga

Eh przyszło mi żyć z 27- letnim dzieckiem, z którym dodatkowo muszę wychowywać syna. Na początku tego nie zauważyłam, o dużej ilości spraw tez nie wiedziałam, ale to przechodzi ludzkie pojęcie. Prowadzimy razem firmę, ale ja byłam przez ostatni rok wyłączona, bo po porodzie zostałam sama z dzieckiem, tak żeby on mógł pracować. Obecnie już normalnie zmieniamy się a i tak słyszę, że powinnam zająć się większością spraw- bo on nie umie bądź mu się nie chce. Jego mama twierdzi także, ze pomimo pracy po 10 godzin dziennie mam zajmować się całym domem- gotować, prać, prasować, sprzątać i oczywiście zajmować się dzieckiem, bo to ja jestem mamą i jej synek potrzebuje odpoczynku po tak długim zajmowaniu się dzieckiem. Mój syn ma rok i widuje dziadków od strony taty może dwa razy w miesiącu po godzinie, mimo że mieszkają kilka kilometrów od nas. Do tego jest już bardziej świadomy i przywiązany do mnie, więc gdy ma zostać z dziadkami z którymi nie ma żadnej więzi to dostaje histerii. Usłyszałam wiec, ze powinnam iść z nim do lekarza, bo to na pewno jakaś choroba, bo inne dzieci się tak nie zachowują. Dodam, że mój tata mieszka 500km dalej i ostatnio byliśmy tam przez tydzień i syn normalnie nawiązał więź z dziadkiem, który poświęcał mu dużo czasu i zostawał z nim, kiedy ja mogłam spokojnie pojechać na zakupy. Nie oczekuje, żeby ktoś mi wychowywał dziecko, no ale błagam, po co gadanie o jakichś chorobach.
Co do mojego wyjazdu, nie było mnie 10 dni w domu a po powrocie zastałam taki syf. Ubrania, które nie mieściły się w pralce i leżały obok zostały zalewane przez zbyt intensywne kąpiele i zapleśniały do tego stopnia, że nie mam jak ich uratować odplamiaczami.
Kiedy urodziłam, jego rodzice odwiedzili nas w szpitalu i uwaga jego tata przywiózł syneczkowi obiad, bo przecież musiał mi towarzyszyć przy całym procesie porodu i na pewno był głodny i zmęczony, zapytał ile punktów dostało dziecko i pojechał.
Ojciec mojego dziecka nie potrafi nic zrobić. Nie umie gotować- nawet sam kanapki sobie nigdy nie zrobił, co najwyżej poleje bułkę ketchupem. Nigdy nie ugotował obiadu dla dziecka. Jak trzeba zmienić żarówkę w mieszkaniu to dzwoni po tatę, zepsuje mu się samochód to dzwoni żeby tata zaprowadził auto do mechanika, dostanie mandat to prosi żeby tata się tym zajął.
Jasne można mówić, że takiego sobie wybrałam. Ale będąc zakochanym i mieszkając osobno takich rzeczy się nie zauważa. Później pojawił się nasz syn i takim sposobem mam dwoje dzieci w domu.
Czy każdy tak ma? Czy to jest normalne?
Jeszcze może jakby jego rodzice albo się nie wtrącali albo potrafili wytknąć jego zachowania. A oni dodatkowo mnie potępiają że nie chce się wywiązywać z obowiązków kobiety i mamy plus angażować się w sprawy służbowe.
Do tego doszła przemoc psychiczna. Typ na każdym kroku mówi, że jak mi się nie podoba to mam się wyprowadzić, wyzywa mnie od szmat, mówi, że łatwo znajdzie kogoś na moje miejsce. Codziennie słyszę, że jestem najgorszą matką, bo na przykład zamiast od razu przejmować opiekę nad synem po pracy to jeszcze chce coś zjeść…
Odeszłabym, ale boje się ze mój syn na tym ucierpi
  • 42
  • Odpowiedz
@stcyalivetoday11 nie no, bez jaj, musiałaś widzieć zawczasu, co to za typ XD
Miałem takich wywłoków w jednym pokoju w akademiku, jak studia zaczynałem. Żaden ze mnie czyścioch ani pedant, ale goście dosłownie kropka w kropkę, jak twój chłopiec. Z tego, co wiem, minęło prawie 10 lat a melepety jak były nieogarnięte, tak są dalej. Dopóki nie będzie wstrząsu, to się nic nie nauczy. A męczyć się przy takim nie ma
  • Odpowiedz
@kinkykylie: ahh, no tak - zakochanie xd Czyli standard. Najpierw robię sobie dzieciaka z prymitywem, a później ludzie pomóżcie. Pewnie niedługo zacznie się szukanie spokojnego i ustabilizowanego mężczyzny, który da dach nad głową dla matki z małym prezentem.
  • Odpowiedz
@stcyalivetoday11: widziały gały co brały, a dodatkowo masz nauczkę że nie rozkłada się nóg przed kimś kogo nie znasz, szczególnie gdy zamierzasz mieć z tego dziecko. I uciekaj od niego, i dla Ciebie i dla dziecka lepiej.
  • Odpowiedz
Ale będąc zakochanym i mieszkając osobno takich rzeczy się nie zauważa. Później pojawił się nasz syn i takim sposobem mam dwoje dzieci w domu.


@stcyalivetoday11: brzmi bardziej jakbyś nie chciała tego zauważyć
  • Odpowiedz
@arinkao:

Albo jak nie możesz to zostaw im to dziecko, jest tak samo jego i jego rodziców jak Twoje i Twoich rodziców.

Taki strzał na ryj studzi każdego maminsynka i chojraka, sam będzie chciał się dogadać bo inaczej sie zesra xd


Gorzej jak wezmą je i puszczą do okna życia xD
  • Odpowiedz
@stcyalivetoday11: Ja #!$%@?, jak można sobie było zrobić dzieciaka z kimś takim, xD w chooy. Przynajmniej po ojca nie dzwonił jak trzeba było Cię puknąć xD Taką nieporadność to się widzi po tygodniu mieszkania razem, jak mogłaś tego nie zauważyć. I ktoś taki jeszcze prowadzi firmę która jakoś prosperuje xD To musi być bait. 2/8 bo odpisałem.
  • Odpowiedz
@stcyalivetoday11: czyja jest firma i kto ją rozkręcał? Kto przynosi do domu więcej pieniędzy? Bo jeśli gość jest nieogarem i #!$%@? majsterkowiczem, ale przynosi worek pieniędzy do domu to chyba go trochę usprawiedliwia, a ty zręcznie ten temat całkowicie ominęłaś.

  • Odpowiedz
@stcyalivetoday11:

Obecnie już normalnie zmieniamy się a i tak słyszę, że powinnam zająć się większością spraw- bo on nie umie bądź mu się nie chce.

(...)

Kiedy urodziłam, jego rodzice odwiedzili nas w szpitalu i uwaga jego tata przywiózł syneczkowi obiad, bo przecież musiał mi towarzyszyć przy całym procesie porodu i na pewno był głodny i zmęczony, zapytał ile punktów dostało dziecko
  • Odpowiedz
Ojciec mojego dziecka nie potrafi nic zrobić. Nie umie gotować- nawet sam kanapki sobie nigdy nie zrobił, co najwyżej poleje bułkę ketchupem. Nigdy nie ugotował obiadu dla dziecka. Jak trzeba zmienić żarówkę w mieszkaniu to dzwoni po tatę, zepsuje mu się samochód to dzwoni żeby tata zaprowadził auto do mechanika, dostanie mandat to prosi żeby tata się tym zajął.


@stcyalivetoday11: nie wierzę w takie historie, no dajcie spokój. brzmi to
  • Odpowiedz
@stcyalivetoday11: czyli co, nie zauważyłaś przez X lat, że Twój partner jest nieogarem i brudasem, i zrobiłaś z nim dziecko, i teraz jest Ci źle z tego powodu? To na co leciałaś, na wygląd, czy na tę firmę? xd
  • Odpowiedz
czyli co, nie zauważyłaś przez X lat, że Twój partner jest nieogarem i brudasem, i zrobiłaś z nim dziecko, i teraz jest Ci źle z tego powodu? To na co leciałaś, na wygląd, czy na tę firmę? xd


x 1000000
  • Odpowiedz