Wpis z mikrobloga

Zrobiłem kolejną nutę w suno, po angielsku. Brzmi według mnie bardzo dobrze, takie lata 80', wokal fajny, tekst mi gpt trochę pomógł xD No ale ludzie ogólnie hejtują nuty AI, że to nie jest twórczość, że to robienie krzywdy muzykom (jakiś się przyczepił w komentarzu na yt muzyk), ale eh, jak wchodziły syntezatory, czy jakieś drum machine to pewnie były te same gadki. A kto powiedział, że muzyk to musi być jakiś "nie wiadomo jaki" ważny społeczny zawód. To tak jak narzekanie, że samochody sprawiły, że konie stały się bezużyteczne. Albo nie wiem, każdy inny przykład z rozwojów technologii. Trudno, teraz przyszła kolej na muzyków. Oczywiście co lepsi zostaną, a AI po prostu im będzie pomagać robić hity. Ale dużo średnich-słabych zespolików zniknie, bo każdy sam se będzie mógł zrobić swoją muzykę.

#suno #muzykaelektroniczna #synthpop #chatgpt #ai #rozkminy #przemyslenia
Dawidk01 - Zrobiłem kolejną nutę w suno, po angielsku. Brzmi według mnie bardzo dobrz...
  • 6
  • Odpowiedz
@Dawidk01 Ludzie nie lubią AI, bo brzmi na razie jeszcze bardziej gównianie niż polskie rapowe beztalencia na autotune, które brzmi jakby przystawić mikrofon kozie do dupy.

Jak poprawi się głos w takich produkcjach to ludzie będą mieli gdzieś czy stworzył to człowiek czy komputer. Tak samo jak mają gdzieś, że od 20 lat słuchają tych samych 300 kawałków na zetce czy rmf, bo tak im wyszło w badaniach marketingowych, że ten
  • Odpowiedz
  • 0
@Tytanowy_Lucjan: może to przez to że od wielu lat słucham techno i ogólnie muzyki w której ludzie chcieli brzmieć jak roboty, i teraz mi to nie przeszkadza, że to brzmi komputerowo. Ale mimo wszystko głupio się czuję z tym, że mi się podoba, a ogólnie jak wstawiłem na wykopa, czy na reddita to jeden wielki hejt.
  • Odpowiedz