Wpis z mikrobloga

@Michal_Spira: I potem taka babka co myśli że lata świetlne to jednostka czasu decyduje czy cię gdzieś zatrudnią... Aż przypomina mi się odcinek familiady gdzie "młodzi dziennikarze" nie potrafili wymienić wielkich powierzchniowo krajów albo kilku państw powstałych po ZSRR
  • Odpowiedz
ja coś kolo 5 przez 10 lat kariery IT


@Michal_Spira: ja nie IT, ale jestem inżynierem freelancerem od 2016 roku i spotkałem jedną dobrą rekruterkę-pośrednika. Najpierw negocjowała stawkę że mną. Mówiła, że stawka jest wysoka, powyżej rynkowej i będzie ciężko, ale ja się nie zgodziłem na żadne ustępstwa. A potem przy kliencie walczyła jak lwica i koniec-końców wynegocjowała stawkę o 2€/h więcej niż chciałem. A sam klient był tak zadowolony,
  • Odpowiedz
@Michal_Spira: widze że IT w polsce zdycha skoro ani programiści ani rekruterzy IT nie są potrzebni xD

Czekam na ekspertów którzy będą mówić swoje farmazony o wysokich stopach z USA i negować fakt coraz lepszych modeli AI (taki claude 3.5 to z 10 razy lepszy od GPT 4) oraz coraz droższego gazu, energii elektrycznej, stawki dobijające poziomem do Niemców, podczas gdy Ukraińcom, Rumunom dalej płacą w IT 1/3 naszych stawek
  • Odpowiedz
Wcześniej ghostowanie było spoko, a już nie


@BreathDeath: mentalność Kalego

wynegocjowała stawkę o 2€/h więcej niż chciałem. A sam klient był tak zadowolony, że pracowałem dla niego ponad rok i współpracę przerwała dopiero jego upadłość.


@ShortyLookMean: jakbyś wziął 2€/h to by nie upadł
  • Odpowiedz
@Michal_Spira: Niech przepadną...najbardziej bezużyteczne osoby w firmie, które często lubią sobie ego podnosić swoją wyniosłością, że niby super się znają na IT. A dla mnie większość to zwykłe loszki do dymania przez CEO firmy.
  • Odpowiedz