Wpis z mikrobloga

@krytyk__wartosciujacy: @arysto2011 Ale weźcie wytłumaczcie jak to niby miało by chronić przed zmiażdzeniem dłoni? To jest raczej po to, że jak się jedzie obok ściany/przez drzwi przez kształt taczki która się nieco zwęża aby jak nie wcelujesz w otwór dobrze taczką to to zabezpieczy przed uderzeniem (no chyba, że to mieliście na myśli). No i są to miejsca gdzie można przyczepić liny aby taczkę wciągnąć na piętro jakiś podnośnikiem
  • Odpowiedz
No i są to miejsca gdzie można przyczepić liny aby taczkę wciągnąć na piętro jakiś podnośnikiem


@lobo: to by musiala miec jeszcze z przodu jakies zaczepy na haki, bo inaczej zawartosc taczki wyladuje na twojej glowie
  • Odpowiedz
@lobo: z reguły rączki są szersze lub przynajmniej szerokości taczki. Jadąc przy ścianie lub przejeżdżając przez drzwi można się obić nieźle
  • Odpowiedz
@PiotrFr: Napisałeś do mnie to co ja napisałe do reszty :)

To jest raczej po to, że jak się jedzie obok ściany/przez drzwi przez kształt taczki która się nieco zwęża aby jak nie wcelujesz w otwór dobrze taczką to to zabezpieczy przed uderzeniem (no chyba, że to mieliście na myśli).
  • Odpowiedz
No i są to miejsca gdzie można przyczepić liny aby taczkę wciągnąć na piętro jakiś podnośnikiem linowym.


@lobo: po czym najlepiej jeszcze stanąć pod taką wiszącą, w ten sposób podwieszoną taczką, bez kasku na głowie. Nagroda darwina pewna :D

JEDYNYM przeznaczeniem tych blach jest ochrona dłoni przed paskudnym otarciem, podnoszenie taczki za nie to skrajny kretynizm. Typowa taczka budowlana zresztą w ogóle nie powinna być podnoszona, do tego służą inne
  • Odpowiedz
po czym najlepiej jeszcze stanąć pod taką wiszącą, w ten sposób podwieszoną taczką, bez kasku na głowie. Nagroda darwina pewna :D

@Jarek_P: Ja tylko napisałem do czego to budowlańce używają.
  • Odpowiedz
via Wykop
  • 2
@janusz-lece: szkoda ze odpowiedzi niepoważne.
Ktoś napisał że to do ochrony rąk przed zmiażdżeniem i zacząłem się zastanawiać jakim. Jak się taczka na bok przewróci? Dopiero ktoś inny wytłumaczył że chodzi bardziej o ochronę przed otarciem rąk.

chyba mało taczką jeździłeś


@wiesiu2: i po co ta odpowiedź? Nic nie tłumaczy... jakbym jeździł dużo to bym nie zadawał takich pytań.
  • Odpowiedz
@Catmmando: idź do sklepu i pomacaj która jest z grubej blachy i nie wygina się od dotyku, producentów i modeli taczek to z głowy nie podam, zresztą ja to w bloku obecnie mieszkam ;)
  • Odpowiedz
jak już gadamy o taczkach to polecicie jakąś co nie rozwali się od razu i nie zeżre jej rdza jak postawie obok wiadro wody?


@Catmmando: od czasu budowy mam zwykłą budowlaną taczkę stalową. Robię w niej wszystko, łącznie z mieszaniem betonu, trzymam na zewnątrz (tyle, że pod zadaszeniem) i cały czas nie mam do niej żadnych zastrzeżeń. Jeden bok ma pomalowany, bo uczyłem się obsługi pistoletu lakierniczego, reszta w pokryciu
  • Odpowiedz
szkoda ze odpowiedzi niepoważne.


@zezz: sledze tag, jako ze tez buduje sobie kwadrat i wiekszosc pytan jest w stylu: za ile wybuduje x m2 domu? Wiec to pytanie dalo trochę kolorytu i dyskusji ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Ps. Swoja droga kiedys zapytalem jakie sa koszta przeniesienia wjazdu na dzialke z drogi gminnej, to tez mi pisali, ze potrzebuje projekt, ze lepiej dolozyc drugi wjazd, itp a
  • Odpowiedz