Wpis z mikrobloga

W górnictwie jest tak, że emeryci górniczy zatrudniają się pod firmami i dalej pracują na dole, wiem wiem patologia ostra ale prawnie dozwolona. Bardzo nie lubią tego młodzi górnicy pracujący pod kopalnią, wszędzie na dole można spotkać napisy typu "#!$%@?ć emerytów" itp.
Jednym z takich emerytów był kierownik pracujący u nas na kopalni pod firmą miał prawie 70 lat, jako że w dozorze robota nie jest ciężka to dawał radę, jednak bardzo dokuczała mu załoga, kiedy np. wchodził do szoli (tej windy) to cała "szola" (ok. 80 chłopa) śpiewała mu sto lat, albo łapali go pod ramię i pomagali wejść. Kiedyś byłem świadkiem takiej sytuacji.
Stary kierownik czekał już na wyjazd kiedy jeden z młodych górników ze ściany biegnie do niego i krzyczy:
- kierownik, kierownik #!$%@? nie uwierzysz co się stało na ścianie
- co się stało??!!
- sarkofag my odkopali kierownik i w środku była mumia!!
- co Ty fandzolisz?
- no godom wom i ta mumia sie obudziła i pierwsze co zapytała to czy kierownik jeszcze robi? XD

śmiechom nie było końca

#ocieplaniewizerunkugornika #heheszki #gornictwo #slask #takbylo #pracbaza #pasta #ukradzione
  • 19
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Jurgen_Van_Beethoven mąż koleżanki jest sztygarem i jak zaczynał na tym stanowisku to starsi wiekiem nie chcieli go słuchać bo guwniorz co tam sie zno a na dojazdy musiał kupić sobie specjalnie jakiegoś dziada bo znów tym starym pękały dupska jak widzieli, że ktoś jeździ lepszym autem. Przy czym "lepsze" to był ośmioletni i30 xD pylica mózgu
  • Odpowiedz
@patatier: 9 lat przepracowalem na kopalni. 2 jako fizyczny i 7 jako sztygar. Tylko co z tego? Co to wprowadza w temacie emerytow zjezdajacych na dol? Bo o ile dobrze zrozumialem o tym jest watek.
  • Odpowiedz
@Jurgen_Van_Beethoven: W każdej pod firmie jest tak, emeryt zawiesza emeryturę którą wypracował, pokazuje papier ile ma emerytury + dogaduje się na wynagrodzenie i dostaję emeryturę + wynagrodzenie na przelewie co miesiąc. Czyli operatorzy maszyn miesięcznie ~15k spokojnie.
  • Odpowiedz
możecie trochę wyjaśnić co to znaczy pracować na dole albo pod kopalnią? trochę się domyślam ale… ja z pomorza ( ͡° ͜ʖ ͡°)

@allX: Lap (ale to nie moze byc w skrocie jak masz zalapac :))

Praca w gornictwie jest bardzo zroznicowana. Dlatego jak w mediach slysze ze "gornik to, gornik tamto" to juz wiem ze mam doczynienia z baranem :P
Na kopalni jest tyle roznych stanowisk ze glowa mala. I roznia sie od siebie diametralnie. A kazdy kto pracuje
  • Odpowiedz
chyba to z tego, że podałeś swój skrócony życiorys zawodowy


@patatier: Nie do konca :)

Skoro ktos skorzystal z przywileju odejscia po 25 latach na emeryture bo pracowal na kopalni to nie powinien miec prawa na kopalnie wrocic. Bo to oznacza ze te 25 lat to bylo pan pikus i mozna pracowac dalej.
  • Odpowiedz
@barber-barberski: Dobra tylko co z tego?
Ja caly czas odnosze sie do tematu watku.
A temat byl taki ze:

W górnictwie jest tak, że emeryci górniczy zatrudniają się pod firmami i dalej pracują na dole,


I tylko do tego sie odnosze. Ze takich <sam wiesz co> pradem to za malo.
  • Odpowiedz
  • 1
@gorzki99 o matko, dziękuję bardzo za tak wyczerpującą odpowiedź. przyznam pocisnęło mnie to trochę do zgłębienia tematu, bo okazuje się moja wiedza jest o wiele bardziej płytka ( ͡° ʖ̯ ͡°) no i teraz w pełni kumam o czym panowie wyżej dyskutują, dzięki!
  • Odpowiedz
@allX: Prosze bardzo. Mowilem ze nie moze byc krotko bo straci sens :)
Jak masz pytania to pytaj. ja nie z tych co koloryzuja albo mieliby cosm sciemniac. Bede wiedzial to odpowiem nie bede wiedzial to powiem ze nie wiem :P
Ale jakby co to chyba na PW zeby opowi nie zasmiecac tematu :)
  • Odpowiedz