Wpis z mikrobloga

✨️ Obserwuj #mirkoanonim
Mirasy, potrzebuję wydać ok. 20k PLN z mojego polskiego konta. Problem jest taki, że zarabiam i wydaję w euro, moje polskie konto świeci pustkami od dawna, a ja nie chcę robić przewalutowania eurasów, bo jest słaby kurs i będę stratny. Mam polską walutę w gotówce na czarną godzinę w skarpecie i myślałem, żeby ją właśnie wykorzystać i wpłacić we wpłatomacie albo oddziale.

Czy jakaś instytucja lub sam bank mogą się przyczepić, że wpłacam tak KOSMICZNĄ FLOTĘ jednorazowo i żądać dowodów skąd ją mam, blokować mi konto albo coś? Miał ktoś podobną sytuację?

#gotowka #bank #finanse #prawo #us #skarbowka #pieniadze #pytanie #kiciochpyta



· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej szczegółów
· Zaakceptował: Nighthuntero
· Autor wpisu pozostał anonimowy dzięki Mirko Anonim

  • 12
  • Odpowiedz
nie chcę robić przewalutowania eurasów, bo jest słaby kurs i będę stratny


@mirko_anonim: Ale logika z dupy xD

Czy jakaś instytucja lub sam bank mogą się przyczepić, że wpłacam tak KOSMICZNĄ FLOTĘ jednorazowo i żądać dowodów skąd ją mam, blokować mi konto albo coś? Miał ktoś podobną sytuację?


@mirko_anonim: Mogą, ale wtedy pokazujesz im wyciąg z konta w EUR i mówisz że wymieniłeś w kantorze. Najlepiej zrób sobie
  • Odpowiedz
@mirko_anonim: Nie jestem pewien, ale nie powinni się chyba #!$%@?ć. Jakiś czas temu ja sam zrobiłem 2 przelewy na kilkanaście tysięcy i niedługo później zrobiłem wpłatę na 27 tysięcy w oddziale i nikt o nic mnie nie pytał. Wydaje mi się, że to jest loteria, ale nie słyszałem od żadnych moich znajomych aby ktoś się do nich #!$%@?ł o jakieś kwoty a operują podobnymi sumami bardzo często.
  • Odpowiedz
@Matpiotr: to jest jakiś problem z podejrzeniem o oszustwo, a nie gdy wpłacasz własne środki na własne konto. w Santander akurat byłem wielokrotnie wpłacać i wypłacać większe kwoty i nigdy nic nie mówili poza tym żeby następnym razem dzwonił prędzej jak chce tyle gotówki. Jedyne problemy u nich miałem w tej kwestii że raz mi powiedziała że wypłaty są do 13:00, a innym jedna babka rzeczywiście nie chciała mi dać
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >Ale logika z dupy xD

@PfefferWerfer: dlaczego z dupy? Mam wolną gotówkę w PLN, którą mogę teraz wykorzystać zamiast specjalnie wymieniać EURO na PLN po kursie 4.29 + prowizja za przewalutowanie powyżej 5k żeby zrobić przelew na polskie konto. Zarabiam i wydaję w EURO, więc nie mam potrzeby trzymać tyle złotówek, ale teraz muszę dokonać płatności i niestety tylko w polskiej walucie i tylko przelewem.
  • Odpowiedz
via mirko.proBOT
  • 0
✨️ Autor wpisu (OP): >20 tysięcy? Wpłacasz jakieś 5000 euro nie całe na konto i myślisz, że to tak o?

@pozpozi: nie wiem czego się spodziewać w tym pięknym kraju. Widziałem wpisy o blokadach kont za wpłatę kilku tysięcy we wpłatomacie więc...


· Akcje: Odpowiedz anonimowo · Więcej
  • Odpowiedz