Wpis z mikrobloga

#volkswagen #audi #vag #motoryzacja #kiciochpyta

Mam około 200k do wydania na auto. Najlepiej nowe z salonu.
Myślę o Audi a4 avant albo Passat Variant.
Ceny za oba auta są bardzo podobne. W 200k mam 4x4 i 2.0 TDI. Wyposażenie też zbliżone.
Z tym że Audi jest już kilka lat na rynku, a Passat to świży model, no i w środku większe ekrany itepe. Z drugiej strony w Audi lepiej mi się siedziało, to wnętrze jakoś tak lepiej wyglądało.
Co byście wzięli? "stare" Audi, czy "nowy" passat ?
Biorę po 200k od każdej z drużyn i słucham państwa.
https://volkswagenplichta.pl/osobowe/od-reki/wszystkie/szczegoly/2024677775?financing=leasing_easy_drive
https://www.plichta.com.pl/oferta/nowy/osobowy/audi/a4avant/gdansk/diesel-2024/107346/
  • 16
  • Odpowiedz
@dariusz44: Dlaczego w gnoju?
Ten nowy Passat w ogóle mi się nie podoba. W środku wszystko na dotyk, a za sposób otwierania podłokietnika ktoś powinien zostać wywalony. W B8 było to super rozwiązane.
W Twoim wypadku Audi > Passat, ew. Spójrz na Superba. Ten nowy wygląda mega kozacko ale nie siedziałem w nim.
  • Odpowiedz
  • 0
Dlaczego w gnoju?


@dariusz44: Jeżdżę dieselem od lat. Małe spalanie, zero problemów, osiągi mi odpowiadają. Myślisz że benzyna lepsza? Czemu? TFSI miały problemy kiedyś, jak sprawa wygląda teraz? Nie orientuję się za bardzo w motoryzajci, jeżdżę autem, lubię, ale pasjonatem nie jestem.
  • Odpowiedz
  • 1
@dariusz44 jak chcesz disla to może Volvo? za 200k ogarniesz S60, albo 90 nawet z wyprzedaży. Wycofują disle i można fajny rabat wyłapac. widziałem. nawet XC60 za 180k, 4x4 250km, ale niestety w bieda wersji
  • Odpowiedz
ew. Spójrz na Superba. Ten nowy wygląda mega kozacko ale nie siedziałem w nim.


@hos85: Wczoraj w nim siedziałem - Podłokietnik jest ten sam co w nowym pasku, czyli to łamane, niepodnoszone gówno. Ja nie wiem kto wpadł na ten kretynizm z mercedesów, ale się domyślam, że wieśwageny chciały trochę poudawać droższą markę.
Alcantara czy co to jest w superbie, w miejscach typu rączki na drzwiach to będzie rozwalona w
  • Odpowiedz
Czemu? TFSI miały problemy kiedyś, jak sprawa wygląda teraz


@dariusz44: Tak, stare wersje były crapem. Ja mam 2.0 E888 3gen. z końca 2018 roku. Nic kompletnie się nie dzieje. Legendy o pobieraniu oleju można wsadzić do szafy, nie mówiąc o innych problemach.

Tylko spalanie 5-15 litrów. Jak jadę na tempomacie 50-60 kmh to schodzi 5-6 litrów, ale wystarczy że mu depne to wbija do 8-10. Jak jadę w sportowym z gazem w podłodze to potrafi spokojnie wypić 15.
No ale ja zawsze benzyna. Dieslami sporo jeździłem służbowo i jakoś tak bez dynamiki. Spalanie to imo jedyna przewaga ON
  • Odpowiedz
@dariusz44: Subiektywna opinia, ale ja bym się skłaniał ku Audi bo bardziej eleganckie i w dobrym smaku, ten ogromny ekran w pasacie wygląda trochę jakbyś miał laptopa przed nosem otwartego, przynajmniej na wizualizacjach. Większość istotnych zmian typu support dla android auto / car play czy jakieś systemy bezpieczeństwa i tak jest już w poprzedniej generacji, nie wiem co by się miało diametralnie zmienić w tej nowej.
  • Odpowiedz
  • 0
@JudzinStouner co ty za głupoty opowiadasz, znajomy ostatnio kupił nowa A5, w środku sam plastik, twarda tak że dupa boli po kilku kilometrach. Z przyjemnością wsiadłem potem do swoje S90. Dwa za 230 to znajdziesz A6 ale w tylko w dwulitrowym gnoju, szanujmy się, A6 tylko 3.0 TDI 😎
  • Odpowiedz