Wpis z mikrobloga

Brałbyś neuroleptyki wzamian za 5,4k miesięcznie i łatkę chorego psychicznie?

  • Tak 59.3% (96)
  • Nie 40.7% (66)

Oddanych głosów: 162

  • 16
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@DisabledOwl

Nie żartuje, dostałem ślepoty (w sensie taki zamglony obraz), a sny miałem gorsze niż po zejściu. Dobrze że miałem jeszcze chwilowo dziadka to zaraz mnie ogarnął. No ale wiadomo że nie wziąłem z nudy tylko wiadomo czemu
  • Odpowiedz
@DisabledOwl: ale wiesz że neuroleptyków jest cała masa o różnym działaniu, taki Ketrel 25 bierze się na bezsenność, co w tym strasznego? A taki Sulpiryd początkowo działa na ciebie jak kawa i nie ma nic wspólnego ze zwarzywianiem, też bardzo często stosuje się różne neuroleptyki jako dodatek przy depresji i nic strasznego z tobą nie robią
  • Odpowiedz
@xiv7: abilify biorę

Abilify, czyli arypiprazol, jest atypowym lekiem przeciwpsychotycznym, który różni się od wielu innych neuroleptyków kilkoma kluczowymi cechami:

1. Mechanizm działania:
- Arypiprazol działa jako częściowy agonista receptorów dopaminowych D2 oraz serotoninowych 5-HT1A, a także antagonista receptorów 5-HT2A. To odróżnia go od wielu innych neuroleptyków, które często działają głównie jako antagoniści
  • Odpowiedz
@DisabledOwl: no to też bardzo spoko, nowoczesny, uspokaja a nie zwarzywia, chyba że jakieś ekstremalne dawki, przy zwykłej nerwicy natręctw (ocd) to przepisują
  • Odpowiedz
@DisabledOwl: teraz prawie każdy co przepiszą jest bezpieczny, bo jak coś było ch*ujowe to dawno wycofali, ale ten ablify dosyć nowoczesny i przez to strasznie drogi bez zniżki, tu chodzi o dawki też, ja na sen biorę 50 kwetiapiny i po nabraniu tolerki już prawie jej nie czuje, na depresje dają tak 150, a na schizo się bierze chyba nawet 800 to też jest inne działanie
  • Odpowiedz
@DisabledOwl: no rozumiem, jak coś to kwetaplex to jest przedłużone uwalnianie więc ta dawka ma słabsze działanie bo się dzieli na wiele h, a ketrel działa całość
  • Odpowiedz