Wpis z mikrobloga

#programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait #pracbaza #korposwiat

Mojego Scrum Mastera chyba rzuciła/zdradziła dziewczyna, bo jak dzisiaj dojechał jednego programistę na daily a potem na retro (2/3 karteczek było o nim, że nie robi innym review, odpisuje po 10-15 minutach na ringu zamiast po 2-3 minutach i że zawsze jego task przechodzi do kolejnego sprintu = nie wyrabia się w dwu-tygodniowym deadline, bo u nas jakiekolwiek spadki są niemile widziane) to myślałem ze ten CRUDiarz się rozpłacze xDD

A jak Scrum Master rzucił że musi poprawić swoje velocity i KPI do następnego sprintu, bo inaczej pogada na temat jego ewentualnego zwolenienia z managerem to aż mu się oczy zaszkliły. (gość na przerwie nam mówił, że jest zakredytowany pod korek, patrząc na jego fure pod biurem to zapewne też zaleasingowany, a kryzys w branży jaki jest każdy wie = machajacypapaj.jpg)
nad__czlowiek - #programowanie #programista15k #programista25k #it #pracait #pracbaza...

źródło: 278bc862e278145ebc24c0452c92eaf245c14aa69991dcbf76aec74ef2e5f758

Pobierz
  • 22
  • Odpowiedz
@matti-nn: jest coś takiego jak chain of scream czy coś. Pewnie ktoś tego scrum mastera #!$%@?ł że kiepsko sprinty są dowożone to on dojechał kuca. Kuc jest najniżej w hierarchii więc nie wiem kogo może dojechać w sumie
  • Odpowiedz
@keksoa: zalezy od kuca, scrum master jest od pomagania programista w organizowaniu ich pracy, nie ma zadnych kompetencji zeby wymagac a tym bardziej grozic komukolwiek.

Przez lata mojej pracy to zawsze scrum wylatywal przez programistow a nie odwrotnie.
  • Odpowiedz
@matti-nn: trzeba też powiedzieć że się dynamika zmienia, jeszcze kilka lat temu jak wkurzyłes kuca to kuc się zwolnił i za miesiąc miał nowa lepiej opłacaną robotę. Teraz kuce zakredytowani bo kurnik w Warszawie sam się nie spłaci, z robota kiepsko więc i można kuców dojeżdżać
  • Odpowiedz
bo inaczej pogada na temat jego ewentualnego zwolenienia z managerem


@nad__czlowiek: Jak ma UOP to mu moga naskoczyc, moze do konca zycia byc ponizej korpo miarek i miec to w pompie. Polecam ten stan, jak bylem na UOP to poki nie odwalisz czegos na nagane to nie mozna ciebie zwolnic. Polska szkola managerow uczy ze wtedy takiego typa masz gnebic zeby sam odszedl. Ale jezeli on ma w dupie uwagi
  • Odpowiedz
@BassGru: No można po prostu nie przedłużać umowy albo rzucić wypowiedzenie. UoP w żaden sposób nie chroni przed zwolnieniem np. z powodu chwilowego zmniejszenia stanu zatrudnienia. Chyba, że były wcześniej akcje z mobbingiem itp.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Zawsze mnie zastanawia skąd Wy tych SMów bierzecie XD Przez 6 lat pracowałem na kilku projektach w BIG4 i zawsze trafiałem na spoko ziomków co zawsze stali za devem, a niektórzy to nawet mieli background techniczny
  • Odpowiedz
@hoodoovoodoo: No jak masz UOP na nieokreslony, to co tu przedluzac, a 3 UOP musi juz byc na nieokreslony :) Wypowiedzenie mozesz dostac przez nagane, zerwanie stusunku pracy, etc. Pracodawca nie moze ci dac wypowiedzenia tak o bez zwolnien grupowych, a jak juz bardzo chce to dostaniesz taka odprawe, ze typowi sie oplaca cie miec na pokladzie zebys cokolwiek robil niz dac ci kase za darmo i szukac zastepstwa -
  • Odpowiedz
Pracodawca nie moze ci dac wypowiedzenia tak o bez zwolnien grupowych


@BassGru: Może, z wielu powodów - np. wspomnianego zmniejszenia stanu zatrudnienia, albo

Zawsze mozesz #!$%@? na pol roku L4 od pani psychiatrolog.


...dezorganizacji pracy spowodowanej długotrwałą nieobecnością pracownika, nawet jeśli obecność ta nie jest winą pracownika, czyli np. długa choroba. Zwolnienia grupowe nie dotyczą zwolnień poniżej 10 pracowników, a i to nie zawsze.
  • Odpowiedz
@nad__czlowiek: Do mnie przysapał kierownik, że się nie wyrabiam xD To krótka piłka i odpowiedziałem, że robię na czas to co mam w kontrakcie, a te dodatkowe zajęcia to tylko z własnej dobrej woli, żeby innym było lżej a tych nadgodzin to nie potrzebuje. Stawiać jasno sprawe i nie dać sie #!$%@?ć.
  • Odpowiedz