Wpis z mikrobloga

Jakby ktoś się zastanawiał "kiedy pęknie bańka na nieruchomościach" to odpowiadam:

Bańka pękła już ponad miesiąc temu. Teraz jest tylko granie głupa, żeby jeszcze opchnać ostatnim frajerom po drogości. Wiadomka.

Dlatego są artykuły, że "ceny się stabilizowały" bo, że transakcyjne spadają to nie przejdzie przez gardło.

Moja koleżanka próbowała niedawno kupić kawalerkę przez pośrednika, ale powiedziała, że cena jest absurdalna to zgodzili się na upust 10 procent. Jak powiedziała, że dalej jest absurdalna i chce 15 procent to ściemniali, że nie ma opcji, żeby więcej spuścili, bo jest mnóstwo chętnych. Powiedziała, że w takim razie dziękuje.

Po kilku dniach zadzwonili, że: no dobra, może być 15 procent.

I w prawie każdym przypadku też by wam tak opuścili, ale wielu debili się nie targuje.

#nieruchomosci #mieszkaniedeweloperskie #mieszkanie #koalicjadeweloperska #kredyt2procent #kredythipoteczny
  • 13
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: co do mieszkań to jak obserwuje rynek w podwarszawskich miejscowościach to praktycznie nic się nie sprzedaje, te same ogłoszenia wiszą od ponad pół roku, a czasem i dłużej
Natomiast zadzwoniłem ostatnio w sprawie kupna działki i (niestety pośrednik) zdziwił się że chce jakiś dokumentów żeby wybadać zdolność kredytową, tak jakby miał samych klientów z gotówką, to samo się powtórzyło przy innym ogłoszeniu w innej agencji
  • Odpowiedz
Po kilku dniach zadzwonili, że: no dobra, może być 15 procent.


@MakiawelicznyAltruista: Różnie mogło być. Jak kiedyś sprzedawałem dom to pośrednik na starcie podniósł cenę o 15% od mojej żeby zobaczyć zainteresowanie i mieć zapas na takie targowanie. Ostatecznie sprzedało się w cenie jaką chcieliśmy, ale pewnie kupujący miał satysfakcję że się twardo targował.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista:

I w prawie każdym przypadku też by wam tak opuścili, ale wielu debili się nie targuje.


jak ktos dal ofertowa calkiem z kosmosu to -10% sie dostaje po przyjsciu na ogladanie, tu nie ma co sie dziwic. Gorzej jak cena jest wzglednie rynkowa to jak powiesz komus ze -10% od takiej ceny to cie wysmieje i wywali za drzwi.
  • Odpowiedz
@MakiawelicznyAltruista: sprzedaż szoruje po dnie. Polska powiatowa here. Mam zrzut ekranu od lokalnego dewelopera. Początek lutego - dostępnych 67 mieszkan, wszystko wystawione na otodom. Stan na wczoraj, 64 mieszkania wystawione na sprzedaż. Oczywiście synalek dewelopera opowiada kolegom, że wszystko już dawno sprzedane ( ͡ ͜ʖ ͡)
  • Odpowiedz
miłe że podobno można się targować, jak jeszcze pojawią się jakiekolwiek mieszkania warte uwagi w mieście meneli to nawet to sprawdzę


@affairz: byku na tym świecie jest dokładnie 0 mieszkań spełniających Twoje kryteria
  • Odpowiedz
@affairz: byku na tym świecie jest dokładnie 0 mieszkań spełniających Twoje kryteria


@Sabarolus: jedno jest i prawie je kupiłem 2 lata temu XD ogólnie to jak sobie otworzę taką warszawę to jest pod korek takich mieszkań, tylko w mieście meneli brak
  • Odpowiedz
jedno jest i prawie je kupiłem 2 lata temu XD ogólnie to jak sobie otworzę taką warszawę to jest pod korek takich mieszkań, tylko w mieście meneli brak


@affairz: to mieszkanie ma wyrażać Ciebie, być lustrem dla duszy czy o ki #!$%@? chodzi? xD
  • Odpowiedz