Wpis z mikrobloga

Czy kto kolwiek czai co się dzieje teraz w Pisie i w Konfie? Oni właśnie kalkulują czy jest szansa obalić ten rząd co jest.

Sprawa jest szybka, trybunał pani P. dał wyrok że ustawa jest nie ważna, bo Kamiński i Wąsik wykluczeni,

Zaraz trybunał będzię tym sypał i wyjdzie że ustawa budżetowa jest nie zgodna z konstytucją.

A tu Pan prezydent Duda ma prawo rozpisać nowe wybory.

I tu Pis i Konfusie biegają, czy na pewno pisik będzie miał prawo zawiązać pierwszą koalicję, bo jak tak to się dogadają. Dlatego głosowali albo się wstrzymali przeciw Wosiowi. Bo oferta władzy poszła z Pisu #polityka
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@KrzaczekPl: To proponuje temu profesoru doczytac. Widac ten profesur ma taka wiedze jak nasz doktor nauk prawnych ktory ulaskawia niewinnych :DDDD

Prezydent moze rozwiazac sejm jesli ten w terminie nie przedstawi ustawy budzetowej. A sejm przedstawil. Tyle w temacie.
  • Odpowiedz
@niegwynebleid: i coś pięknego, kaplica dla tego kraju, tak naprawdę nie ma dobrego wyjścia poza tym co konfa proponowała.

W imię walki politycznej zaraz rozbierzemy kraj, konstytucja nie obowiązuje, Pis zaczął, Po skoczy.
  • Odpowiedz
@gorzki99: to Ty doczytaj, akurat się tym interesuje bo Duda moje wakacje kredytowe w tą rozgrywkę wrzucił i banki już wiedzą więcej.

Poza tym:

"W sytuacji gdy Trybunał Konstytucyjny orzeknie o zgodności ustawy z konstytucją, prezydent nie może odmówić podpisania ustawy. Jeśli jednak Trybunał Konstytucyjny uzna ustawę za niezgodną z konstytucją, prezydent odmawia podpisania ustawy."

Ja mówiłem, że wielkie jaja z tego wynikną, ja kasę będę zwracał, a są setki
  • Odpowiedz
@KrzaczekPl Art. 225.

Jeżeli w ciągu 4 miesięcy od dnia przedłożenia Sejmowi projektu ustawy budżetowej nie zostanie ona przedstawiona Prezydentowi Rzeczypospolitej do podpisu, Prezydent Rzeczypospolitej może w ciągu 14 dni zarządzić skrócenie kadencji Sejmu.

Jak widzisz, prezydent może rozwiązać sejm tylko wtedy, kiedy na jego biurko nie trafi ustawa, a nie że jak jej nie podpisze. Jeżeli nie podpisze albo Przyłebska uzna jej nieważność, rząd będzie działał dalej na podstawie prowizorium
  • Odpowiedz
@Marek_Licyniusz_Krassus: Nie będę się spierał, bo g---o o tym wiem, bo się prawem nie zajmuje, za to jeden profesor z którym wywiadu słuchałem twierdzi, że może to zrobić.

To to samo, co z tym, że Kamiński jest posłem czy nie.

Konfa ma rację, powinien być reset konstytucyjny, bo skończymy jak Stany, ale politycy nigdy na to nie pozwolą.
  • Odpowiedz