Wpis z mikrobloga

Kurła jaka beka. W 2016 wrzuciłem na turbosquid amatorski model czapki polskiego oficera zrobiony w 3ds max a potem coś się wydarzyło w moim życiu i na lata o tym zapomniałem. Teraz udało mi się odzyskać dostęp do konta i przez 8 lat kupiło go 26 osób. Wszystkie z Korei Południowej xD

#3dsmax #grafikakomputerowa
windows95 - Kurła jaka beka. W 2016 wrzuciłem na turbosquid amatorski model czapki po...

źródło: lol

Pobierz
  • 56
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 7
sam musisz zlecić przelew, sami nic nie zrobia


@Kremufka2137 @Adicts: Mało tego - jeśli na turbosquid masz konto firmowe to z hajsu który się tam kumuluje automatycznie pobierają opłatę za prowadzenie konta i karę za brak aktywności. Także tego sklepu nie można zostawić samemu sobie :) Gdy robiłem to na skalę masową to miałem zwykłą działalność zarejestrowaną w Irlandii i wystawiałem wszystko po cenach netto na koncie firmowym właśnie.
  • Odpowiedz
Gdy potem sprzedawałem amatorsko na koncie prywatnym to już bez działalności, bo to już nie były jakieś wielkie kwoty - tak jak na powyższym obrazku, parenaście modeli po 10-30 dolców, kilkanaście transakcji w roku.


@windows95: rozumiem że mówisz o działalności nierejestrowanej tych pieniędzy nie trzeba potem i tak uwzględnić w PITicie? zastanawiam się jak to wygląda od kiedy weszło DAC7 bo sam sobie dorabiam jako freelnacer
  • Odpowiedz
  • 4
@Meserole: Nie wiem jak to wygląda w Polsce bo nigdy w Polsce nie płaciłem podatków. Miałem zwykłą jednoosobową firmę w Irlandii i odprowadzałem VAT za sprzedaż i 19% za sprzedaż powyżej 2900 euro kwoty wolnej od podatku. Większość ludzi sprzedających i kupujących tam to i tak moderzy albo grupki moderskie które robią mody do gierek. To dosyć hermetyczne środowisko, ale zdarzają się poważne markety nawet i po 5000+ modeli, generujące
windows95 - @Meserole: Nie wiem jak to wygląda w Polsce bo nigdy w Polsce nie płaciłe...

źródło: Screenshot_3

Pobierz
  • Odpowiedz
@windows95: skoro już w temacie, to zapatruję się na zrobienie modelu posągu, który jest na lokalnym rynku. Najłatwiej chyba byłoby iPhonem z lidarem, ale wiesz może czy jak zrobię kilkanaście zdjęć wokół posągu lub chociaż 4 z każdej strony, to da się je wrzucić do Blendera i na ich podstawie rzeźbić?
  • Odpowiedz
@windows95: Serio w dobie tych Dekogonów i innych store'ów z dziesiątkami tysięcy modeli da się jeszcze cokolwiek na tym zarobić? Btw ile procent pobiera Turbo Squid?
  • Odpowiedz
  • 2
@evilman_: Zależy co chcesz robić. Wbrew pozorom to co na turbosquid i na markecie Unity czy UE najlepiej się sprzedaje to nie te ultrarealistyczne modele ze skanerów, ale tanie g---o low poly za pare dolarów

Na amatorskim koncie pobierają obecnie chyba 50%, a na firmowym 20%. Jeszcze 10 lat temu kiedy działałem to było kolejno 30% i 15%
  • Odpowiedz
  • 2
@evilman_: Moim zdaniem to od czego należy teraz wystartować to market na Unreal Engine. Zrób model jakiegoś assetu w low poly, wrzuć go na turbosquid i na UE za pare dolców i zobacz czy w ogóle są jakieś wejścia. Ja już nie siedzę w tej branży od wielu lat, chociaż czasem jeszcze zdarza mi się bawić w 3d maksie. Statystyki i trendy nie są dostępne do wiadomości publicznej, bo ten
  • Odpowiedz
Zaproponowałem ostatnio w pracy tworzenie wizualizacji architektonicznych naszych realizacji w 3ds + Corona, jako dodatek do mojej pracy modelera BIM w Revicie. W planie była nauka maxa w międzyczasie, a wyszło tak, że od razu rzucili mnie do robienia wizek na pełny etat. Maxa że tak powiem nadal średnio ogarniam( mam wrażenie, że przy Revicie, max jest ułomny xD) więc będę bardzo wdzięczny za tutoriale (ʘʘ). Przy okazji
  • Odpowiedz
  • 0
@tallman: pewnie jacyś modderzy. Większość osób kupujących tam modele za pare dolców to modderzy albo twórcy indie games. W kilka sekund można przerobić taką czapkę na jakąkolwiek inną, a jak ktoś chce zaoszczędzić pare godzin na dłubaniu i optymalizacji modelu low-poly z dobrą teksturą i woli kupić mieć gotowy to szuka na stockach. Bardzo często ludzie kupują modele dla samych tekstur a nawet ich kawałka bo np kosztuje 5 dolców
  • Odpowiedz