Wpis z mikrobloga

@look997:

a problem zwalacie na Konfę. xD


Przypominam, że w poprzedniej kadencji połowa posłów Konfederacji głosowała razem z PiS za wprowadzeniem zakazu handlu.
To też da się usprawiedliwić jakimś fikołkiem?
  • Odpowiedz
a jestes zadowolony z faktu że chronią pisowców żeby ich nie pociągnąć do odpowiedzialności?


@matti-nn: Musisz zadac bardziej konkretne pytanie, bo nie jestem politologiem i nie zajmuje sie polityka na codzien, wiec nie jest mi latwo skojarzyc sytuacje.
  • Odpowiedz
To też da się usprawiedliwić jakimś fikołkiem?


@shinoda1990: Ale to petruści zrobili fikołek, bo on dał ujową propozycję bez przemyślenia.

Przypominam, że w poprzedniej kadencji połowa posłów Konfederacji głosowała razem z PiS za wprowadzeniem zakazu handlu.


@shinoda1990: No źle zrobili.
  • Odpowiedz
@Dentka7: chodzi o to że prokuratura przedstawiła zarzuty posłowi pis, ale żeby sad mógł zająć się sprawą musi być mu zniesiony immunitet w głosowaniu w Sejmie. Konfederacja w większości głosowała przeciwko, reszta się wtrzymała, nikt nie był za.
  • Odpowiedz
Przecież galerie handlowe w weekendy mają najwięcej obrotów


@smieszek321: No Mentzen mówi że te mniejsze sklepy, w galeriach handlowych, nie mają tej opłacalności w niedzielę.
Pewnie cała galeria ma inaczej.
  • Odpowiedz
@matti-nn: Okej. Nie przeszkadza mi to. Temat odbioru immunitetu to bardzo trudny temat. Gdybym byl poslem pewnie zawsze glosowałbym przeciw (no prawie zawsze bo wyobrazam sobie kilka wyjatków w których bym glosowal za).
  • Odpowiedz
@look997: I wszyscy mają cierpieć bo części sklepów się nie opłaca? Niektórym sklepom opłacało by się bardziej mieć otwarte jeden dzień to może do nich się dostosujmy i raz w tygodniu niech będzie handel
  • Odpowiedz
@radek7773: Mentzen mówił, że niektórym przedsiębiorcą nie opłaca się niedziela nawet ze zwykłym wynagrodzeniem, a co dopiero z podwójnym, a są zmuszeni np. jak są w galerii handlowej, żeby w te niedziele też otwierać.


@look997: i według męcena ktoś ich zmusił do podpisania takich umów? xD
  • Odpowiedz
czyli jestes za bezkarnością polityków i stawianie ich poza prawem ;) gratulacje.


@matti-nn: Zupełnie nie o to chodzi. Jesli polityk został wybrany przez obywateli i ich reprezentuje i aktualnie sprawuje funkcje, to odwolanie go automatycznie powoduje, ze osoby które na niego glosowaly nie maja swojego reprezentanta.

Natomiast rozliczanie go juz np. po kadencji - nie mam problemu i powinno sie odbyc.
  • Odpowiedz
  • 0
@radek7773 Jestem wolnościowcem i taki kompromis mi się nie podoba, bo nie rozumiem dlaczego na tym polu w ogóle ma być jakiś kompromis. Niech przywrócą stan poprzedni i tyle. Skoro wolny rynek to wolny rynek. Póki co ta wybitna regulacja przyniosła ekspansję Żabek w zamian za inne małe sklepy (chyba że się mylę i to nie był czynnik potęgujący ekspansje Żabki).
  • Odpowiedz
@silquer @Barakun91 tu nie o to chodzi. Ja wskazuje tutaj na jawna hipokryzje bo pamiętam jak środowiska konfederacji najglosniej wyły kiedy ten zakaz wprowadzano xd a wychodzi ze realnie go popierają. Jestem ciekaw jak wiele jest jeszcze takich spraw.
matti-nn - @silquer @Barakun91 tu nie o to chodzi. Ja wskazuje tutaj na jawna hipokry...
  • Odpowiedz