Wpis z mikrobloga

W Norwegii wprowadzono limity na kredyty hipoteczne (w 2021 chyba), osoba może wziąć kredyt hipoteczny na maksymalnie 500% rocznego dochodu. Łączne zadłużenie osoby nie może przekraczać pięciokrotności jej rocznego dochodu brutto. Ten wskaźnik obejmuje wszystkie rodzaje zadłużenia, w tym kredyty hipoteczne, konsumpcyjne oraz inne zobowiązania finansowe.

Lol, przy 15k brutto to max 900 000 kredytu, 2 małe pokoje albo kawalerka i samochód w leasing.

#nieruchomosci
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
@Zlmmerman

Na hipotekę, ale pewnie ze dwa auta i kuchnię na kredo by Ci dali. Poza tym chodzi o to, by nawet jak są niskie stopy utrzymać taką zdolność, żeby ceny nie leciały w kosmos.
  • Odpowiedz
@duzy_krotki: a jakby kredyty jutro zniknęły na świecie to mieszkania w Warszawie po 300k by chodziły. To nie jest kwestia czy to dużo czy mało i co sobie na dzisiaj za to kupisz. To kredyt jest odpowiedzialny z dzisiejsze ceny mieszkać. A w zasadzie nie tyle kredyt co ludzie dla których kredyt oznacza darmowe pieniądze i trzeba brać tyle ile dają
  • Odpowiedz
@4mmc-enjoyer: Wiesz co, mi w ING liczyli to jakoś na podstawie 6 ostatnich wypłat. Tam mi wjechał brak podatku (24lvl) na kilku miesiącach plus premia roczna. Średnio mi tam wychodziło wtedy 17 na rękę. Było coś 1.1-1.3kk.
  • Odpowiedz