Wpis z mikrobloga

Nigdy nie dzwonie jak jadę chodnikiem bo z oczywistych względów przeważnie jestem tam bezprawnie. Zwalniam, klikam przerzutkami ;-) Jak piesi ustąpią - git jak nie to grzecznie czekam na okazje do wyprzedzenia. Robię tak bo i mnie wkurza rowerzysta na chodniku dzwoniący na mnie dzwonkiem. ;->
  • Odpowiedz
@Antylogic: wydaje mi się, że dzwonek jest lepiej słyszalny jako sygnał ostrzegawczy z większej odległości niż głos, ale mogę się mylić xD
  • Odpowiedz
@Antylogic oj tak. "O chodnik, zrobię sobie slalom" - tragedia z tymi ludźmi. Przykład al. Jana Pawła II - wygodne pasy rowerowe na jezdni, to się pchają rowerami gdzie są duże potoki ludzi idących na plażę. :/
Sam czasami jeżdżę chodnikiem gdy jest tak szybciej lub bezpieczniej ale w życiu nie dzwonię na pieszych a jadę z nimi wolno - gdy przepuszcza to dziękuję.
Hitem gdy raz mówię pracę że ej
  • Odpowiedz
@Grzegiii: Z drugiej strony czasem są takie miejsca/ulice, że strach jechać rowerem, tym bardziej np z dziećmi.
Myślę, że większość pieszych po jeździe taka ulicą z również wolałby jechać chodnikiem.
  • Odpowiedz
@makgyvergaleriapl: podejrzewam też że większość normalnych rowerzystów woli jechać ulicą jak nie ma ścieżki. Jest szybciej, płynniej, bez krawężników. To oczywiste. Niestety infrastruktura w Polsce jest jaka jest, do tego przynajmniej jeden na dziesięciu kierowców próbuje cie zabić. ;->
  • Odpowiedz
@dra-cit: ok i tu się zgadzam - tak jak pisałem sam czasem korzystam z chodnika ale wtedy wiem, że jestem tam gościem i nie robię jakichś slalomów czy poganiania pieszych. Często jednak widać że nawet na drogach osiedlowych czy pasach rowerowych na na prawdę dobrej nawierzchni ludzie wolą odpierdzielać slalom między pieszymi. Nie krytykuję jeżdzenia chodnikiem, ale jeżdżenie chodnikem tak jak gdyby to była DDR.
  • Odpowiedz
@Antylogic: jak jadę chodnikiem nie dzwonię nie przepraszam tylko jadę za pieszymi. Ale jak bym miał coś wybrać to bym dyskretnie zadzwonił. Mam wrażenie że ludzie szybciej procesują dzwonek niż „przepraszam”.
  • Odpowiedz