Wpis z mikrobloga

Zawsze rozwala mnie jak ktoś chwali się tym że przesiada się z kilkunastoletniego "gruza" do nówki z salonu którą jest najczęściej jakaś Dacia, Fiat czy inna Toyota xDDD. No faktycznie, skrzypiące plastiki, tandetny tablet + tempomat który na polskich drogach nie ma praktycznie zastosowania to jest jednak przeskok. No ale nówka z salonu czaisz? NÓWKA. To nic że komfort jazdy porównywalny jest do taczki i taki 20 letni Lexus czy BMW poza brakiem pierdyliarda czujników bije na głowę te marki. No ale jak ktoś lubi polansować się hybrydą to czemu nie
#samochody #motoryzacja
  • 156
  • Odpowiedz
@Wraczek Nie ma czego. Jest na prawdę spoko. Czasem jeżdżę nowym mercem i w ruchu wokołomiejskim na prawdę mało brakuje tej Dacii jeżeli chodzi o komfort i wyciszenie do tego merca. Co tym bardziej utwierdza mnie, że to był na prawdę dobry wybór.
Do zabawy odebrałem niedawno z salonu motocykl yamahe mt09 120KM. Polecam taki duet ( ͡° ͜ʖ ͡°). Za żadne skarby nie zamienił bym na
  • Odpowiedz
Koszty utrzymania tej starej na pewno będą większe, ale no mównienie że współczesny budżetowy samochód w stylu daci czy nawet peugota prowadzi się lepiej/jest lepiej wykonany od nie wiem 20letniej serii 5 czy e klasy to czysty cope


@0macias0: xD XD XD XD

Jaki cope? Co w tej serii 5 było tak wyjątkowego, że się będzie prowadzic lepiej niż nowa Dacia? Przeciez żeby ta 5 się dobrze prowadziła to ona musi być w dobrym stanie technicznym. Te auta często nawet porządnych opon nie mają założonych nie mówiąc o zadbanym silniku czy prawidłowo wymienionych rzeczach w układzie zawieszenia bo NIE STAĆ ludzi na naprawy tego PREMIUM
  • Odpowiedz
@Wraczek: Skrzypiące plastiki i tandetny tablet uważasz za oznakę taniochy? Poczekaj aż dowiesz się o istanieniu tesli, lamborghini i temu podobnych
  • Odpowiedz
  • 1
@Adicts: Oczywiście że ledy lepsze a manual nie ma żadnej korzyści nad automatem. Na wykopie musi być jakaś bańka albo nie wiem. W Polsce w której ludzie są biedniejsi niż Rumuni, większość wykopków jeździ autami z salonu a 10 letnie samochody to dla nich gruz xD Pewnie sami programiści 20k
  • Odpowiedz
@Wraczek Ja wymieniłem stara klasę premium na nowe auto średniej póki, bo się nie znam na grzebaniu w aucie, częściach ani nie mam znajomego mechanika. A tak nowe auto z 5 letnią gwarancją i niczym się nie przejmuje oprócz pilnowania terminów serwisu pod utrzymanie gwarancji.
  • Odpowiedz
@Wraczek tempomat i automat to jest pokarm bogów na dusze kierowcy. Zapinasz tempomat na jakieś 150, samo hamuje, samo skręca, nic Cię nie stresuje, samo prawie jedzie. Robię po 70kkm rocznie i nie wyobrażam sobie samochodu bez tempomatu aktywnego i teraz jeszcze bez automatycznego trzymania się pasa.
  • Odpowiedz
@Wraczek: Też tak kiedyś myślałem. Dojrzejesz zrozumiesz.

Przez lata młodości, potem studia i jeszcze parę lat jeździłem jakimiś gruzami.

Teraz jeżdżę nową octavią wyposażoną we wszystkie systemy jakie były dostępne i jestem w szoku, że zwykły samochód "dla ludu" potrafi sprawiać tyle przyjemności z jazdy. O jeździe w nocy nie wspomnę. Matrix led to jakaś
  • Odpowiedz
@kuraku: 20 letnie bmw to e90 lub e60 ktore tez maja wyposazenie jak wspolczesne samochody a jezdzi sie nimi o niebo lepiej niz plastikowa toyota z salonu ktora po roku zaczyna rdzewieć (czy to dacia? nie pamiętam)
  • Odpowiedz
@Wraczek: Uwielbiam patrzeć jak biedacy mają ból dupy o to, że mnie stać na nowy samochód XD Dziesięcioletni gruz, nawet klasy "premium" to przepaść pod względem komfortu, technologii, wyposażenia, bezpieczeństwa w porównaniu z tą nową Toyotą. Ja rozumiem, że ktoś jest młody i go nie stać, ale jak biedak z gruza mówi mi, że on woli swojego gruza od nowego samochodu, to tak jakby powiedział, że woli walenie konia od
  • Odpowiedz
@Wraczek jeździłem m.in. 4 autami z roczników 2001-2005, czyli zbliżonymi do Twojego Seata i wszystkie już dawno zezłomowane, z tego dwa były kupione w salonie.
Aktualnie szukam dodatkowego auta rodzinnego i przykładowo Zafira 2 generacji, a Zafira 3 generacji to jest przepaść pod względem komfortu i jakości, i z pewnością gdybym mógł kupiłbym nową 4 generację, ale mnie zwyczajnie nie stać.
Auta przed ok. 2014 są smutne jak #!$%@? i po
  • Odpowiedz
Co w tej serii 5 było tak wyjątkowego, że się będzie prowadzic lepiej niż nowa Dacia?


@Darth_Gohan: Widać, że nie masz pojęcia o czym mówisz i że nie jeździłeś ani starą bawarą ani nową Dacią xdd

No to obecne auta budżetowe mają dokładnie te same technologie co miały te 15 letnie auta premium


No na pewno ( ͡° ͜ʖ ͡°) Chyba że dla ciebie te kosmiczne
  • Odpowiedz
@Wraczek: Kupiłeś kilkunastoletnie gruza w którym 1/3 rzeczy nie działa i próbujesz wcisnac nam kit, że wszystko jest ok? xD

Jesteś taki sam jak osobniki chwalące się nową toyotą ch-r. Kupiłes guano i wychwalasz je zupełnie bez powodu.

Nawet nie próbuj mi tu kłamacz mireczku, że wszystko jest sprawne, bo już zbyt wiele takich historii przerobił i ZAWSZE się okazuje, że gdzieś tam coś już nie domaga ale jeszcze działa.
  • Odpowiedz
@Wraczek: Chętnie oddam ten swój zajebisty samochód na tą skrzypiącą, nową z salonu Dacie. Może do niej nie będe musiał wpakować 6k po czym nadal nie będzie chciała jeździć.
  • Odpowiedz
Auta przed ok. 2014 są smutne jak #!$%@? i po prostu nudne.


@Misiopysioo: Przede wszystkim w polskich warunkach takie samochody są z reguły już dość mocno umęczone i paść w nich może cokolwiek, poczynając od uszczelki za 0,50 PLN przez przewód hamulcowy po panewkę. Miałem w swoim życiu kilka aut 10+ i prawdę mówiąc jak policzyłem utratę wartości nowego oraz to, co trzeba było systematycznie wkładać w stare auto, tak
  • Odpowiedz
@Wraczek: To samo, ten sam rocznik nawet :)
Ale ruda przejmuje kontrolę, jakbym miał miejsce i czas to bym go zostawił i hobbistycznie doprowadził do stanu idealnego, bo ładne są Leony i wdzięczne do tuningu
  • Odpowiedz