Wpis z mikrobloga

Czytając czasem różne fora, zauważyłem, że wielu ludzi żyjących obecnie zakłada, że będzie żyć jeszcze dłużej niż obecna średnia przewidywana długość życia.

Ja się pytam dlaczego? Kryzys demograficzny przełoży się na jeszcze gorszą sytuację służby zdrowia przez 1. większe jej obciążenie 2. mniejsze składki, w konsekwencji na coraz większą jej prywatyzację. W takim scenariuszu nawet jeśli będziemy mieli przełomy w medycynie, to będą one dostępne wyłącznie dla najbogatszych. Do tego rządy światowe w takiej sytuacji będą miały coraz mniejszą incentywę by wydłużać życie ludzi niezdatnych do pracy.

Uważam, że głównie przez powyższe, ale też nie tylko (popularyzacja pseudomedycyny, pogorszenie jakości pracy lekarzy itp.), peak na średniej długości życia już minął na dłuższy czas, i średnia długość życia w Polsce za mojego życia dla faceta nigdy nie przekroczy 75 lat. Zapraszam do dyskusji.

#zdrowie #medycyna #ekonomia #nieruchomosci #demografia
kawalerka15k - Czytając czasem różne fora, zauważyłem, że wielu ludzi żyjących obecni...

źródło: trwanie-zycia-polska

Pobierz
  • 24
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@WielkiPowrut88 jak nie wynika z jakości jedzenia, w marketach 90% jedzenia to są śmieci. Wszędzie cukier, konserwanty, utwardzane tłuszcze, polepszacze, spulchniacze. Pomidor nie smakuje jak pomidor bo pochodzi z masowej hodowli nastawionej na zyski, ma.być jak największy i najczerwieńszy a składników odżywczych ma 1/10 co taki od babci z ogródka na kurzym gównie wychodowany. Dobre pieczywo na zakwasie trzeba ze świecą szukać. 99% ludzi żre to świństwo, nie będąc świadoma jak
  • Odpowiedz
Wszędzie cukier, konserwanty, utwardzane tłuszcze, polepszacze, spulchniacze.


@mookie: Powtórzę jeszcze raz. Wystarczy nie kupowac przetworzonej żywności i gotowców. Wyjdzie taniej i zdrowiej.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@WielkiPowrut88 ja to wiem ty to wiesz, ale plebsu nie przekonasz żeby kupował nieprzetworzone i samemu przyrządzał, bo budowanie świadomości co jest zdrowe a co nie i gotowanie w domu wymaga czasu i poświęcenia na które oni nie mają czasu, bo wolą siedzieć na instagramach i netflixach w wolnym czasie.
  • Odpowiedz