Wpis z mikrobloga

@CherryJerry: Idź do zarządcy cmentarza i zapytaj się z kim współpracują. Niejednokrotnie spotkałem się z praktyką, że oczywiście możesz wziąć sobie dowolny zakład, ale np. za otwarcie grobu i jego zamknięcie (przy grobach murowanych) będziesz dodatkowo obciążony przez zarządcę.
  • Odpowiedz
  • 0
@Vader-Poland: @Podstarzaly_Mandalorianin zarządca mi za wiele nie powie, stwierdzili tylko że każdy zakład może u nich organizować pogrzeby i tyle. Z rozpędu pytałem o Wolę, ale pogrzeb będzie na Cmentarzu Północnym (Wólka). Znalazłem zakład, który ma tam jakąś swoją infrastrukturę, więc to jest jakaś podpowiedź.

ale np. za otwarcie grobu i jego zamknięcie (przy grobach murowanych) będziesz dodatkowo obciążony przez zarządcę.

@Vader-Poland: a to nie jest norma,
  • Odpowiedz
a to nie jest norma, niezależnie od zakładu?


@CherryJerry: Ja miałem w ostatecznym rozrachunku tak, że zapłaciłem zakładowi X, który odebrał ciało z kostnicy za "pogrzeb" a zakładowi Y dodatkowo za to, że załatwił zakładowi X możliwość złożenia ciała do grobu. Jakbym na wstępie dogadał się kompleksowo z zakładem Y to oszczędziłbym czas, nerwy i pieniądze.
  • Odpowiedz