Wpis z mikrobloga

#film #1000filmow

Tag jest do opisywania tylko dobrych filmów i raczej się to nie zmieni ale dziś czuję potrzebę pogadania z Wami o Mad Max Saga: Furiosa. Pewnie nawet bym się nie odezwał ale Furiosa ma lepsze oceny od Fury Road i jakoś tego nie potrafię zaakceptować ani zrozumieć.
Fury Road to angażujący film z masą świetnych scen i efektów specjalnych a Furiosa nie ma prawie nic z tego. Historia jest głupia i jakby na siłę wymyślona aby pasować na końcu to FR jako prequel. Żeby nie być okrutnym to przytoczę tylko jedną scenę gdzie Furiosa urwała sobie rękę (i nie, nie zemdlałą czy się wykrwawiła) aby uciec na motocyklu pod ostrą górę jedną ręką gdzie żaden z mężczyzn posługującymi się oboma rękoma nie dali rady podjechać i padali jak muchy - bardzo realistyczne.
Efekty specjalne są kiepskie i coraz gorsze im dłużej trwa film - sztuczna lawa, sztuczne psy… Czasem jest jakieś przyspieszenie klatkarzu, ni cholery nie wiem po co, bo wygląda to fatalnie.
Za długi, zbyt nudny film z dosłownie paroma dobrymi scenami a oceniony lepiej na rotten tomatoes. DLACZEGO? PYTAM SIĘ DLACZEGO !?!
WLADCA_MALP - #film #1000filmow

Tag jest do opisywania tylko dobrych filmów i raczej...

źródło: furiosa

Pobierz
  • 20
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@WLADCA_MALP: wyjasnienie jest proste - tu nawet nie chodzi o oceny za kase, ale o dostep do materialow.
Im szybciej wrzucisz recke tym jestes bajdziej "TOP krytykiem"
ale zeby szybko wrzucic recke, musisz miec pokaz przedpremierowy - a nie dostaniesz takiego dostepu za negatywne recki.
I kolo sie zamyka.
  • Odpowiedz
  • 0
@ugluck: możliwe, ale w tym wypadku krytycy mają niższe oceny od publiczności i to mnie zastanawia. Jak przez 9 lat tak spadły oczekiwania, że film sporo słabszy jest uznawany za lepszy? Gnój jakim na karmił ostatnio Disney tak obniżył oczekiwania co do przyzwoitego kina? Cała rzesza młodszych widzów woli papkę, bo nie nawykłą do poziomu filmów sprzed lat?
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: wiesz pomysl że stare Avengersy mają wysokie oceny a endgame ma nawet 8 na filmwebie podczas gdy te filmy to prosta rozrywka dla mas. A taka perełka jak Labirynt ma 7,9
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: To jest dobry film, może nie lepszy od Fury Road bo tamtemu dałem 8 ale tutaj solidna 7 jak najbardziej się należy.
Historia nie jest głupia - jest zwyczajne inna i ma inny pacing, troszeczkę jakby porównywać "Better call saul" do "Breaking Bad" - może nie ma aż takiej dysproporcji, ale jeśli ktoś tylko oczekuje nawalanki, wybuchów, przemocy i ziomka na gitarze to faktycznie może być zawiedzony.

Dla mnie to jest inna opowieść, kapitalnie zekranizowana, naprawdę same wizualia nadrabiały niewielkie braki fabularne, byłem realnie zainteresowany tą historią zemsty, w kinie nie poszedłem do toalety bo nie chciałem nic przegapić :P

Efekty specjalne są kiepskie i coraz gorsze im dłużej trwa film - sztuczna lawa,
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Obstawiam, że nałożyły się tutaj dwa czynniki: - manipulacja ocenami i ruchy feministyczno-lewicowe.

Duża część osób, która oglądała Furiose krytykowała film jako kolejne nieudane dzieło z motywem silnej niezależnej kobiety (motyw Mary Sue). Tyle że to najmniejszy z problemów tego filmu i raczej warto skupić się na tym co sam wymieniłeś w swoich zarzutach.

Rotten znany jest z swojego lewicowego podejścia i manipulacji ocenami, dlatego podkręcił oceny tak wysoko
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Zgadzam się z Twoją opinią. Przez ponad połowę filmu historia była o niczym. Dopiero później wyklarował się wątek zemsty (oczywiście można było się domyśleć, że fabuła pójdzie w tym kierunku, ale ogólnie słabo to wypadło w moim odczuciu). Osobiście mocno się wynudziłam. W tle prawie cały czas muzyka, która ma trzymać w napięciu, ale po dłuższej chwili bardziej irytuje niż buduje klimat. Zdarzyło się kilka ładnych kadrów, ale nie
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: ogólnie sama idea prequela w tego typu filmach jest beznadziejna, szczególnie że to nie jest jeszcze ugruntowane universum. Wiesz już wszystko co będzie ale musisz się cofnąć do początku.
  • Odpowiedz
@Dietetyq: Niestety chłop ma rację. Strona techniczna tego filmu jest ku*rewsko nierówna. Momentami cholernie widać, że to było kręcone w studiu albo chociaż na green screenie. A nawet jeśli jakimś cudem nie to jakoś sprawili, że wygląda to sztucznie.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Obejrzałem niedawno Fury Road i szczerze nie ważne dla mnie czy Furiosa jest dobrym filmem czy nie. Nic mnie nie ciągnie do jej oglądania. Film nazywa się Mad Max więc oczekuję że będzie o Mad Maxie. Jak go nie ma to mogą #!$%@?ć.
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Mi zrobiło się przykro po obejrzeniu. Cały czas widziałem potencjał na świetny film, inny od Fury Road, ale który mógłbym postawić obok jako równie zajebisty, ale wykonanie woła o pomstę do nieba.

Mam wrażenie jakby ktoś w pewnym momencie uciął budżet o co najmniej połowę. Zamiast oprzeć film na efektach praktycznych postawili na CGI. Strzelam, że koszty. Ale na tyle CGI też ich ewidentnie nie było stać. Przykro mi
  • Odpowiedz
@WLADCA_MALP: Mały disclaimer: oglądałem FR, ale nie zamierzam oglądać tego najnowszego czegoś. Odnośnie Twojego pytania to wg mnie to dobre oceny wynikają z tego, że widz pewnie ocenia film bez kontekstu (no bo kto pamięta oryginalnego Mad Maxa). Sam FR jako film jest spoko. Widowiskowe efekty, akcja, kobiety, władza itp. Ale osadzając w kontekście oryginalnego Mad Max to nawet pięt nie dosięga. Analogiczny schemat pewnie jest powielony w tej Furiosie
  • Odpowiedz