Wpis z mikrobloga

Coś takiego odpisała mi osoba z którą chodziłem do liceum.


@Merck_1ae7: Ja też miałem problemy w podstawówce, byłem klasowym kozłem ofiarnym, który musiał się prosić o atencję i nie miał kolegów, byłem obiektem śmiechów.

Czy mam ból do tych
  • Odpowiedz
@HansLanda88 ale to zdecyduj się: albo szeroko pojęte „normictwo” wyklucza albo mniejszościowa ilość patusow. Przecież patologia to zdecydowana mniejszość normalnego środowiska. Zwykli normalni ludzie są przyjacielscy i pozytywnie nastawieni do wszystkich. Może problemem jest patologiczne środowisko a nie zrzucanie winy na całokształt społeczeństwa?
  • Odpowiedz
Najgłupsza porada jaką możecie komukolwiek dać. Nikomu niczego nie trzeba wybaczać i z nikim nie trzeba się godzić. To wyłącznie rozwiązuje problemy oprawcy i zachęca do robienia tak dalej


@Nemayu: lol. "oprawca" ma teraz pewnie z 10 lat więcej i ciężko, żeby odpowiadał dziś za to, jakim był dzieciakiem, skoro już prawdopodobnie jest innym człowiekiem, w przeciwieństwie do opa. Ludzie wyrastają z głupich zachowań, zmieniają się wraz z dojrzewaniem.

Takie pisanie ma pomóc wyłącznie wam, dać wam usprawiedliwienie, pozwolić wam zdystansować się do
  • Odpowiedz
@uirapuru:

ale olałem jakieś zemsty, czasem nawet tamtych spotykałem

Widzisz w tym podejściu jakiekolwiek wybaczenie? Skąd w tobie jakies przekonanie, że doszło tu do jakiegokolwiek wybaczenia? Sytuację przedstawiasz w taki sposób, jakbyś wcale niczego nie wybaczył, bo nie opisujesz wcale wybaczenia.
Napisałem: "Wystarczy pogodzić się z sytuacją i przestać ruminować". Z twojego opisu wynika, że najzwyczajniej to właśnie zrobiłeś, ale nie tylko
Nemayu - @uirapuru: 
ale olałem jakieś zemsty, czasem nawet tamtych spotykałem
Widzis...

źródło: image_2024-06-26_124239469

Pobierz
  • Odpowiedz