Wpis z mikrobloga

Czy funkcja QoS w routerze pomoże mi z pingiem w grach e-sportowych w sytuacji gdy mam słabego neta (<15Mbps), a w tym samym czasie jak gram ktoś ogląda np. Netflix'a? Będzie to duża różnica? Czy jakość implementacji tej funkcjonalności różni się między routerami, czy jest to wszystko jedno, byle router ją miał?
#router #siecikomputerowe
  • 2
  • Odpowiedz
@3Djdjfjw482 sporo też zależy jaki priorytet nadaje pakietom sam system operacyjny, jeżeli priorytet pakietów z gry będzie taki sam jak netflixa to nic to nie zmieni, przy słabym necie to i tak może być problem.

Niektóre routery mają opcje żeby z danego hosta priorytet zmienić na sztywno, u siebie mam włączone, nie ma tragedii, ale problemem jest to, ze mam radiowke, więc to nic nie zmienia, bo zawieje wiatr i i tak
  • Odpowiedz
@Retsew @3Djdjfjw482

Co za pierniczenie. Zależy jak sobie QOS ustawisz i jak wygląda podział. Możesz sobie ustawiasz priorytet per komputer więc żaden nie będzie ci w stanie czegokolwiek wysycic maksymalnie ale algorytm musi wiedzieć gdzie jest sufit. Jak chcesz sobie dobrze to skonfigurować polecam użycie Mikrotika jako routera - ma zasadniczo nieograniczone możliwości konfigurowania mechanizmu QoS i tzn. kolejek z angielska Queue. Żaden inny router nie ma takich możliwości outofthebox.
  • Odpowiedz