Wpis z mikrobloga

#wlasnafirma #firma #jdg

Mam szybkie pytanie, czy te dofinansowania na start działaności 25-45k czy inne pożyczki na start to jest coś z czego można skorzystać i jest na to realna szansa?
Czy raczej coś w stylu, że jest na to 100x większa ilość chętnych niż środków/miejsc i rozdawane są dla wybranych czy po znajomości?
  • 11
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@Hopsa: zależy skąd to dofinansowanie, ale generalnie jeśli nie jesteś mężczyzną to powinnaś dostać (w 3/4 programów są faworyzowane kobiety szczególnie jeśli to w jakiejś części z budżetu UE)
  • Odpowiedz
  • 0
@wpistestowy007 @BackInBlack @2xpapanalepiku

Bardzo dziękuję, pomysł mam prosty, chcę założyć salon kosmetyczny, głównie rzęsy i brwi. Zajmuje się już tym teraz w domu i idzie mi na tyle świetnie, że mam klientki z samych poleceń.

Powiat który mnie interesuje ma ok. 10% bezrobocia, to chyba
  • Odpowiedz
@Hopsa: na początek ściągnij wniosek, wydrukuj i spróbuj samodzielnie go wypełnić. To jest właśnie ten biznesplan xD
Przy okazji pozwoli Ci to zwrócić uwagę na potencjalne wyzwania z jakimi będziesz musiała się zmierzyć. Kasa jest na konkretne inwestycje związane z działalnością więc pewnie jakieś oferty od sprzedawców będą potrzebne. Jak masz głowę na karku i nadajesz się na prowadzenie firmy to sama to ogarniesz bez problemu. Możesz też podejść na
  • Odpowiedz
@Hopsa: w moim otoczeniu dwie osoby skorzystały z takiego dofinansowania, w tym jedna również na własny salon kosmetyczny. Warto się o to postarać, szansa na uzyskanie jest b. duża i daje to dużego kopa na start. Moim zdaniem nie ma potrzeby aby korzystać z pomocy firm. Idź do PUPu i pytaj o wszystko, poinstruują Cię jak to ma wyglądać. Z pewnością będziesz musiała przygotować biznes plan i listę konkretnych rzeczy
  • Odpowiedz
  • 0
@2xpapanalepiku @msgdn
Szczerze, to w tym moim biznesie to jest taki banalny koszt na start, że ciężko coś wpisać, szczególnie, że wszystko mam.

Odliczając remont lokalu, jakiś tam marketing i inne koszty dookoła, to do samego robienia rzęs:
- łóżko 500zl
-
  • Odpowiedz
@Hopsa: dlaczego bierzesz jakieś bieda łóżko za 500zł? ;) https://figuratti.pl/meble-kosmetyczne/ i już masz przynajmniej 5k kosztu. A tak na serio, nie musisz oszczędzać, staraj się wykorzystać całą kwotę dotacji więc możesz trochę zaszaleć, masz tylko raz możliwość skorzystania z takiego dofinansowania więc wykorzystaj ile się da. Takie ekstra łóżko robi robotę. Rozważasz też robienie paznokci? Bo do tego trochę sprzętu można nazbierać. Może coś z prostszego z fryzjerstwa i jakieś
  • Odpowiedz
@Hopsa: dorzuć laptop (przechowywanie danych klientów, umówionych wizyt) i telefon (umawianie wizyt, kontakt z klientem). Oczywiście wszystko z jabłuszkiem
  • Odpowiedz
@Hopsa dostałem 2msc temu dotację, polecam też dopytać we własnym urzędzie ile kasy dają na jakie sprzęty. Ja do swojej firmy wpisałem telefon za 3k a okazało się że urząd daje max 1,5k itp z niektórymi sprzętami. No i jak już się bawić w dotacje to najlepiej wnioskować o maksymalną kwotę bo trochę formalności jest do załatwienia
  • Odpowiedz