Wpis z mikrobloga

"It's only frontend code" i to wcale nie idealnie taki sam, do tego nie wiadomo czy jest responsywny bo na pewno nie jest interaktywny. Juniorkowi zakodzenie czegoś takiego zajełoby 4 godziny, seniorowi pewnie cały tydzień bo nie wspomniałem o tym że trzeba pod to przygotować komponenty itd.

a gierka to tetris i bieda shooter xD

czyli klasyka, gdybacie sobie "co by było gdyby AI było lepsze od człowieka" i potem szitpostujecie że
  • Odpowiedz
@kinesin1000: No patrz, wykłada się na takim banale co dziecko 4-letnie rozwiązuje:

Siostra ma 5 braci. Ilu braci ma jej brat?

ChatGPT
Siostra ma 5 braci, co oznacza, że jej brat ma również tych samych 5 braci. Dodatkowo, jej brat ma jeszcze jedną siostrę (tę, która ma tych
  • Odpowiedz
@Bejro: aktualnie LLM typu GitHub Copilot (Chat) to mocny junior. Ewentualnie garść juniorów. Nie potrafisz języka X to Cię poratuje snippetem, masz dylemat, jest z kim przegadać A vs B.
Ale potrafi czasami zmyślać głupoty totalne, jakieś nieistniejące funkcje biblioteczne itd.
Przyśpiesza pracę, ale nie zastąpi seniora. Paradoksalnie to juniorzy mają najbardziej przesrane. Znowu.
  • Odpowiedz
AI pisze całe działające UI Spotify na podstawie zdjęcia w 3 sekundy nie popełniając błędu


@Bejro: To niech jeszcze napisze do tego skalujący się backend obsługujący setki milionów użytkowników, postawi całą infrastrukturę itp. A no tak mądrzejsze o tym nie wspomnieć, to wcale niepodobne XD
  • Odpowiedz
@Bejro: skopiować to, co widać, to nie jest żaden problem. Problem to jest rozkminić co się dzieje "pod maską".

Tak jak w grach. Są gry z otwartym światem, gdzie widzisz kilometry krajobrazu dookoła i wszystko działa pięknie, płynnie, nic się nie tnie. A są gry, które mają problem z utrzymaniem płynności podczas sekwencji w jakichś zamkniętych budynkach. Czemu? Bo jedno studio ogarnia optymalizację i mają u siebie różne matematyczne łby,
  • Odpowiedz
@Bejro: Lepsze to od GPT 4? Bo w tym kontekście progrmowania używam tylko go ale ostatnio nie mam już cierpliwości.
a GTP 4o to juz totalnie gorszy od GPT4 odnośnie programowania
  • Odpowiedz
  • 2
To niech jeszcze napisze do tego skalujący się backend obsługujący setki milionów użytkowników, postawi całą infrastrukturę itp. A no tak mądrzejsze o tym nie wspomnieć, to wcale niepodobne XD

@papaj42: No tak bo albo AI ma zastąpić w jednym momencie wszystkich ludzi pracujących umysłowo albo nikogo, nie ma nic pośrodku. Zapomniałem, że jak pojawił się prąd to ludzie przestali używać nafty kolejnego dnia, a nie czekaj.
  • Odpowiedz
ten kwik 'programistów' pod tym wpisem pokazuje jak programiści mają wybujałe egoxD

Korzystam bez przerwy z GPT od marca 2023r i hajsu to ja zaoszczędziłem conajmniej kilkanaście tysięcy PLN a może i więcej bo za skrypt `150 linijek kasowano ode mnie 500 PLN gdzie GPT mi ogarnął to w niecałą minutę z dokumentacją, za freexD

no i bardzo dużo sie nauczyłem, mam sporo fajnych skryptów do automatyzacji pracy których nie wiedziałem, że
  • Odpowiedz
@Protectorx: ja nie jestem programistą, ale uważam że to jest dopiero jakaś alfa. Ostatnio pytałem o nakładanie się kanałów wifi i chat stwierdzil, że kanały 2 i 8 się nakładają lol. Albo próbowałem się dowiedzieć jak ustawić rekuperacje na lato i pisal takie pierdóły, że szkoda gadać. Ja jestem zawiedziony.
  • Odpowiedz
różnica jest taka, że gdy kopiuję, to rozumiem co kopiuję. AI nie rozumie.

Przykładowo, kazałem AI przetłumaczyć kod z Go na Javę, to golangowe int przetłumaczył na Javowe int zamiast na long.


@Krolik: Widocznie nie potrafisz napisać dobrego prompta.
  • Odpowiedz
AI pisze całe działające UI Spotify na podstawie zdjęcia w 3 sekundy nie popełniając błędu


@Bejro: bez grama logiki, odtwarza tylko strukturę i style, ale że lecimy na tanią sensację to mądrzej o tym nie wspomnieć ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Reszta to projekty jakich milion na publicznych repo. To że AI je "pisze" jest przydatne tylko dlatego, że jako programista nie muszę się bawić w klepanie
  • Odpowiedz
  • 0
@Wap30: Jesteś kolejną osobą która narzeka, że obecna wersja AI to jeszcze nie ASI. Oczywiście, że nie zastąpi to nikogo w tej formie, ale kilka miesięcy temu GPT-4 nie był w stanie sam snejka zakodować a co dopiero w jednym wygenerowanym bloku.
  • Odpowiedz
@Bejro: nie jestem "kolejną osobą" bo na nic nie narzekam, nawet się do tego nie zbliżam. Relacjonuję tylko rzeczywistość, którą naginasz. Używam implementacji GPT-4 Turbo codziennie w pracy i od dawna nie miał większego problemu z zakodowaniem prostych skryptów czy kodu renderującego cokolwiek, niech to będzie gra typu snake.

Użyteczne w niektórych sytuacjach, ale nic z czego można robić sensację. Kodu produkcyjnego nikt poważny z AI nie wygeneruje i nie
  • Odpowiedz
  • 0
na nic nie narzekam, nawet się do tego nie zbliżam


@Wap30:

bez grama logiki, odtwarza tylko strukturę i style

Reszta to projekty jakich milion na publicznych repo
  • Odpowiedz