Wpis z mikrobloga

  • 13
@Krolik: Ty rozumiem jako ta prawdziwa inteligencja zawsze tworzysz coś z niczego? Mówić też się sam nauczyłeś nie kopiując rodziców?
  • Odpowiedz
@Bejro: różnica jest taka, że gdy kopiuję, to rozumiem co kopiuję. AI nie rozumie.
Przykładowo, kazałem AI przetłumaczyć kod z Go na Javę, to golangowe int przetłumaczył na Javowe int zamiast na long.
  • Odpowiedz
  • 9
@Krolik: No widzisz, ja bym zrobił to samo bo nie znałem różnicy, pytałeś GPT-4o? Czy coś darmowego? Na podstawie, że wysłużone GPT-3 jakiś czas temu nauczyło mnie perfekcyjnie do jednego tematu za statystyki gdzie nie ogarniałem go z samych wykładów to zakładam, że AI jakiś poziom zrozumienia jednak sobą prezentuje.
  • Odpowiedz
że AI jakiś poziom zrozumienia jednak sobą prezentuje


@Bejro: dopasowywanie tekstów do wzorca to nie jest jeszcze rozumienie. Jak go zapytałem wprost, to znał różnicę między int w golang a int w java. ChatGPT jest trochę jak taki typowy durny trójkowy kujon w szkole. Jak ma zadanie, które zakuł, to zrobi. Ale jak ma coś sam pokombinować i wykorzystać nabytą wiedzę, to jest jak dziecko we mgle. Żadnego realnego problemu,
  • Odpowiedz
@Bejro: claude jest sztosem, potwierdzam. Ale bullshit z tym argumentem o rozumieniu. LLM nic nie rozumieją, bazują na statystyce i stochastyce, jakie będzie prawdopodobieństwo danego słowa w danym miejscu. Jak człowiekowi dasz dokumentację, czyli ogólne zasady rządzące danym procesem, to stworzy co chcesz. Jak llmowi to dasz, to stworzy co najwyżej przykłady z dokumentacji bo indukcja i dedukcja nie istnieje. One potrafi w kod, bo przeczytały tego kodu baaaardzo dużo
  • Odpowiedz
@Bejro: Używam płatnego ChatGPT od ponad roku w pracy i generalnie widzę regres. Wszelkie bardziej skomplikowane, nieszablonowe zadania przerastają AI i często można wpaść w AI-loop kiedy to marnujesz mnóstwo czasu na debugowanie złego kodu wygenerowanego przez AI. I z miesiąca na miesiąc ChatGPT staje się coraz głupszy i potrafi w kółko generować ten sam, błędny kod. Jak zapytasz AI o poprawienie błędu w cmak-u to skończysz z 3 razy
  • Odpowiedz
@Bejro: W międzyczasie "to wspaniałe AI", które tak się nauczyło, że myli podstawy jak dzieciak z dałnem, który zapomina że się nie sra w gacie xD
(Chat GPT 4o)
tellet - @Bejro: W międzyczasie "to wspaniałe AI", które tak się nauczyło, że myli po...

źródło: image

Pobierz
  • Odpowiedz
Klepanie CRUDów i prostego frontu idzie mu nieźle ale jak robisz w R&D to zaczynają się schody. Jak nie umiesz kodzić to z ChatGPT stracisz tylko mnóstwo czasu


@kobiaszu: zerknij na mój post wyżej - Chat debilnieje praktycznie z miesiąca na miesiąc i wcale nie trzeba RnD, tylko podstawowe zapytania potrafią go wyłożyć.
Praktycznie wszystko, co jest bardziej złożone od najbardziej #!$%@? przykładów, da jakieś turbopierdy, które nawet nie dotkną
  • Odpowiedz
@Alcarin: tuż obok powtórzonego karnego Błaszczykowskiego, kosmity z roswell, 2 miliardów zabranych TVP, które miały iść na NFZ oraz wielu innych rzeczy, o których ktoś słyszał, a nikt nie widział xD
  • Odpowiedz
NIE KRUWA NIE CHCĘ TEGO CO TY WYPISUJESZ, SKUP SIĘ NA TYM CO CI WSKAZUJĘ"


@tellet: Oooooo ragequit i wyzywanie AI od debili też przerabiałem xD
Już się nauczyłem że jak AI zaczyna #!$%@?ć głupoty to nie wolno z nim wchodzić dalszą dyskusję tylko trzeba odpuścić i poszukać na stacku albo samemu wykombinować
  • Odpowiedz
Dla mnie ai w pracy to błogosławieństwo z nikąd o które nie prosiłem xd gpt, bing, Claude tworzą kod VBA do excela ktory odwala za.mnie całą robotę,
Czasami jestem zaskoczony jak dobrze rozumie mój bełkot pisany łamana angielszczyzną i to potem działa.

Zauważyłem że jak coś nie działa to jest spowodowane moim beznadziejnym promptem
  • Odpowiedz