Wpis z mikrobloga

@Flutter_M_Shydale: spóbuj komuś coś #!$%@?ć w internecie (zdjęcie, film, muzykę) w celu promowania swojego konta, a potem powiedź że co w tym złego, dobrze gdy się rozpowszechni takie fajne dzieła sztuki dla jak największej liczby osób. #!$%@?łeś komuś melodię i zrobiłeś z tego "własną" piosenkę, bo chciałeś, żeby jak najwęcej ludzi ją usłyszało xD
  • Odpowiedz
@Flutter_M_Shydale: czyli jeśli na przykład skomponowałem piosenki, ale wybrałem na nich nie zarabiać, to wg ciebie masz prawo na podstawie tych piosenek robić swoje i ich rozpowszechniać jak swoje? Iksde
Idź zajeb sąsiadowi kosiarkę, na bank na niej nie zarabia, więc nie ma problemu, typie
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy: dokładnie tak działa dzisiaj dziennikarstwo ;)
Moj wczorajszy wpis: https://wykop.pl/wpis/76910645/nieruchomosci-dlaczego-mlodzi-dopiero-wchodzacy-w-
zostal 2 razy skopiowany przez @mickpl: https://wykop.pl/wpis/76912711/na-zdjeciu-ponizej-tzw-dramat-flipera-24-mieszkani
i @miku555 https://wykop.pl/wpis/76912365/pamietacie-jak-polacy-zawsze-sie-smiali-z-mityczny
Ale o to chodzi. Informacja się rozprzestrzeniła i ludzie zaczęli dyskutować na ten temat. Nikt nie dostał monopolu na informacje. Nawet największe serwisy od siebie kradną i powielają newsy.
Jeśli chcesz, to zamiast na mirko możesz postować na jakimś blogu, gdzie masz jakąś monetyzacje
  • Odpowiedz
@armagedon444: ale mickpl skopiował screenshot, czyli publiczne ogłoszenie, i sens inny był w każdym z 3 postów, a typ skopiował post, w tyn niektóre rzeczy dosłownie, np o Ekopolu.
Gdyby zrobił screen-a z mojego postu i jakieś swoje osobne przemyślenia dodał, to nie byłoby problemu, a tak #!$%@?ł całość i udaje że to jego
  • Odpowiedz
gdzie dokładnie jest ta Twoja skradziona autorska myśl, wartość intelektualna


@BurzaGrzybStrusJaja: w obserwacji, że w deweloperkę masowo wchodzą biznesy, które nigdy się tym nie zajmowali, co jest jednym z sygnałów że na rynku bańka.
Jeśli w tym nie ma wartości intellektualnej, to spróbuj wziąć analizy jakiegoś domu maklerskiego i skopiuj to do tłitera nie podając
  • Odpowiedz
czyli jeśli na przykład skomponowałem piosenki, ale wybrałem na nich nie zarabiać, to wg ciebie masz prawo na podstawie tych piosenek robić swoje i ich rozpowszechniać jak swoje? Iksde


@najbardziej-lysy: W kwestii formalnej, w przypadku piosenki jednoznacznie mamy do czynienia z utworem co do którego nie mam wątpliwości że podlega ochronie, w przypadku twojego wpisu trudno mi to ocenić czy faktycznie jest to utwór czy też raczej "proste informacje prasowe"
FlutterMShydale - > czyli jeśli na przykład skomponowałem piosenki, ale wybrałem na n...

źródło: Przechwytywanie

Pobierz
  • Odpowiedz
@Flutter_M_Shydale:

faktycznie jest to utwór czy też raczej "proste informacje prasowe"


Proste informacje prasowe to ogłoszenia, repertuary kin, programy stacji wyniki meczów i takie tam rzeczy gdzie nie ma pomysłu albo autorskiej myśli, a po prostu wydarzenia.

Mój wpis jest bliżej analiz rynkowych, a-la tych co dają domy maklerskie, a to podlega ochronie praw autorskich
  • Odpowiedz
@najbardziej-lysy: Tak niestety działa internet, stacje telewizyjne też często potrafiły podkradać całe wpisy albo znaleziska z głównej. Moje wpisy też często były kradzione, przerabiane na memy, potem wrzucane na jbzd i inne stronki. Poza tym jak wpis został wrzucony na twittera to istnieje szansa, że więcej ludzi spoza bańki wykopowej to zauważy.
  • Odpowiedz