Wpis z mikrobloga

W takim przypadku powinna być możliwość pociągnięcia do odpowiedzialności karnej starych za to że nie przygotowali Ci odpowiedniej egzystencji i rozmnażali się jak zjeby bez warunków.
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: trzymaj się, tak po prostu. Czasem wyrzyganie się anonimowo może dużo pomóc. Piszesz, że starasz się o kredyt, więc prawdopodobnie już żyjesz lepiej niż twoi rodzice, bo teraz o głupi kredyt nie jest tak prosto, więc pewnie masz stałą pracę, a to już +1 dla ciebie w przeciwieństwie do twojego ojca.

Też musisz starać się nie myśleć ciągle kto miał lepiej, zawsze znajdzie się ktoś bogatszy czy z lepszej
  • Odpowiedz
  • 69
@NijuGMD dobra przegrywy ja już nie odpisuje, bo jak potraficie zaprzeczac dorobkowi naukowemu ludzkości w kierunku psychologii ostatnich 150 lat to ja to odbieram jako ujmę, bez odbioru i weźcie za siebie odpowiedzialność bo #!$%@? padaka
  • Odpowiedz
@elozapiekanka ja sobie nie muszę wyobrażać bo sam łaziłem po śmietnikach z siostrą w wieku 5 lat. Stary pił i znęcał się nad nami, lataliśmy po ścianach, kradł matce pieniądze na jedzenie, nie robił. Raz mi kazał śrubokręta szukać bo wkładał matce głowę do praliki żeby się załączyła. Albo po kombinerki i będziemy matce zęby wyrywać. Jak zepsuła mu się zapalniczka to zbił siore aż się posikała, potem kleczelismy na kredkach z zapalniczka w górze w rękach. Matka cały czas w siniakach i lima pod oczami. Pierwsze co pamiętam w życiu to #!$%@?, bo zabrałem kuzynce zabawkę spod choinki. Ile lat miałem nie wiem. Nie będę się rozpisywał co było tam dalej, ale takiego filmu jeszcze nie nagrali o alkusach psychopatach. Uciekliśmy.

No i co z tego? #!$%@? z tego! Stary marnie skończył, a my sobie żyjemy normalnie. Mam to przepracowane i leje na to teraz po latach.

Żadnego żalenia się. #!$%@? mam w to teraz.
  • Odpowiedz
Do pewnego momentu nie mamy wpływ na to co się dzieje, ale w Polsce, gdzie edukacja jest bezpłatna, można swoje życie bardzo szybko obrócić.


@miki4ever: ale jeśli jesteś z patologicznej rodziny, to nie jesteś nauczony zaradności, przez co też jesteś biedny nie tylko fizycznie, ale i "psychicznie", przez co ciężko, jeśli nie wylosowało się akurat genetycznie dużej inteligencji i pokładów #!$%@?, ogarnąć się i wyjść na ludzi.

OP pisze składnie,
  • Odpowiedz
@Ranger jasne, ale nadal jest szansa na wyjście z tego. To nie jest tak, że taka osoba nie ma opcji na przełamanie tej bariery, a im wcześniej zda sobie sprawę z tego, że ma swój los w swoich rękach tym lepiej dla niej.

Niektórzy mają łatwiej, niektórzy trudniej, ale w Polsce nie ma kompletnego wykluczenia jak w większości krajów świata.
  • Odpowiedz
@Karbostyryl: jakby poszedł na terapię do Julki Terapeutycznej to by nagle na jego koncie pojawiło się MILIARD ZŁOTYCH i wszystkie problemy by znikły no ale on oczywiście woli się nad sobą UŻALAĆ i siedzieć na portalu dla PRZEGRYWÓW...
  • Odpowiedz
@elozapiekanka: ale zaraz przyjdzie jeden debil z drugim i powie ze dzisiejsze pokolenie nie chce mieć dzieci bo jest leniwe. No nie, większość dzisiejszych młodych ludzi nie chce mieć dzieci bo samemu ma traumę pamiętając lata 90-wczesne 2000 i nie chce dla swoich dzieci takiego gówno życia jakie zmontowali im nieodpowiedzialni starzy którzy nie połączyli faktów ze 3 dzieci i 45m2 to nie jest najlepszy pomysł.
  • Odpowiedz
@Koobik: Ale nie każdy czuje potrzebe pójścia na terapię. Nie każde traumatyczne wydarzenie z dzieciństwa daje trwałe traumy wymagające leczenia. OP wyrzucił co mu na wątrobie leżało i tyle. nie pisze przecież w tym poście nic o tym jakie teraz ma problemy psychiczne, tylko o tym, że przez biednych rodziców miał #!$%@? dzieciństwo i gorszy start w dorosłość.
  • Odpowiedz