Wpis z mikrobloga

Obserwuje tag #wakacjekredytowe i widzę że jakoś ucichł. Nadal mam cykora ze złożeniem wniosku, bo jak sporo osób - przekraczam minimalnie RdD. Ale z tego co pamiętam to dużo osób tu pisało że ma na to wywalone. Ktoś tu dostał jakieś wezwania czy pisma wyjaśniające ( ͡º ͜ʖ͡º)?
#kredythipoteczny #kredyt #nieruchomosci
  • 38
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 10
@sgsa: Temat ucichł, bo nie ma o czym pisać. Jeśli uważasz, że warto ryzykować dla 4 rat to Twoja sprawa, ale moim zdaniem to głupie posunięcie. High risk, low reward. Moim zdaniem gra nie jest warta świeczki. Jak się uda i Cię nie złapią, to wcale wiele nie ugrasz, a jeśli udowodnią Ci, że wakacje Ci nie przysługiwały, to możesz mieć sporo nieprzyjemności.
  • Odpowiedz
@pp93 Czekamy na wpis pierwszego mirka który będzie miał "sporo nieprzyjemności". Póki co na tagu głównie domorośli prawnicy, bankierzy i "chcę złożyć wniosek ale trochę się cykam" bo reszta złożyła wniosek i po prostu nie ma o czym pisać.
  • Odpowiedz
@pp93: który paragraf grozi? Wyłudzedznie kredyty czy jakoś tak? Zawsze można powiedzieć że akurat wtedy nie pracowałem jeden miesiąc przez co średnia mi bardzo wzrosła. Jakbym miał w okolicach 30 to bym składał ale mam ok. 18% także trochę się cykam zwłaszcza że nadplacam też i oszczędzam na tym koncie
  • Odpowiedz
@ziele1985: nie mam pojęcia, nie wnikałem, bo się nie łapię i nie chce sobie zaprzątać głowy i zastanawiać czy nikt się do mnie nie doczepi, bo chciałem zaoszczędzić kilka tysięcy na odsetkach.
Jak chcesz udowodnić że nie pasowałeś, skoro wypłata wpływa na konto? Są ludzie, którzy pewnie kombinują, ale ja nie widzę sensu, ponieważ potencjalny zysk jest zdecydowanie za mały, w porównaniu do potencjalnego stresu
  • Odpowiedz
@pp93: @sgsa no nie ma racji, dalej powtarzam, nie ma zadnego mechanizmu umozliwiajacego sprawdzenie RdD chyba ze masz bank do którego wpada Ci wynagrodzenie - wtedy tak, w innym wypadku nie ma takiej mozliwosci, wczytajcie sie głebiej w google, nawet ludzie którzy pracowali nad tą ustawą sami twierdzą ze nie ma mozliwosci weryfikacji raty do dochodu. I nie, bank nie moze wziać pita, napisac do urzedu skarbowego, albo stanąc
  • Odpowiedz
@Fiodooor: ok, rozumiem, tak czy siak ja należę do przypadku, gdzie wynagrodzenie mojej dziewczyny wpływa do banku gdzie mamy kredyt i ona sama, bez uwzględnienia moich zarobków, przekracza próg przewidziany w programie. Dodatkowo, nawet jakby tak nie było, dla kilku tysięcy nie chcialbym zachodzić w głowę i zastanawiać się czy przypadkiem w nie weszły jakieś przepisy, które mogą spowodować to, że bank jednak będzie mógł sprawdzić dochody. Tak jak pisałem
  • Odpowiedz
@Fiodooor a co sądzisz o przypadku, gdzie wypłata wpływa na konto z kredytem i za okres kwiecień-czerwiec rata przekracza 30% dochodu, ale z jednym "ale"... w maju oddzielnie od wypłaty wpływa dodatkowy przelew - premia wypracowana za okres styczeń-marzec, która powoduje że sumarycznie stosunek raty do dochodu spada poniżej 30%. Czy zgodnie z art. 8 ustawy o pomocy społecznej i pkt. 12, cyt. "12. 
W przypadku uzyskania jednorazowo dochodu należnego za
  • Odpowiedz