Wpis z mikrobloga

Ależ to będzie wspominane jako narodowa głupawka, że aż tyle osób weszło z oszczędnościami w 2022/2023 all in w brand new kurnick i już nigdy nie wyciągną z niego tyle pieniędzy ile włożyli. A miało uratować piniondze przed inflacją, która zara je POŻRE XD

A już zupełnie rozbrajają mnie komenty, że się sprzeda np. za 20 lat na nowej hossie. Podczas gdy za 20 lat to przecież będzie 20 letnie mieszkanie.

#nieruchomosci #ekonomia #gospodarka #deweloperka
  • 27
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 29
@KubekBezUcha: Dodatkowo mamy teraz stopy powyżej inflacji i pewnie będziemy je mieli jeszcze przez jakieś 3 lata. Kto zamiast pakować hajs w kurnick załadował się po bile w obligi ten jest podwójnym wygrywem, bo raz, że sporo zarobił, a dwa, że ma coś czego nie ma właściciel kurnika - płynność.
  • Odpowiedz
@mickpl: Mick biorąc pod uwagę twoją radość i częstotliwość postów zaczynam być absolutnie pewien, że BK0 wejdzie z jeszcze mniejszą liczbą bezpieczników niż Bk2
  • Odpowiedz
Ja tylko czekam, aż w mediach zacznie się pojawiać argument - „ceny mieszkań muszą rosnąć, no bo przecież ludzie kupili mieszkania, nie możemy pozwolić, żeby na tym jakkolwiek stracili” xD
  • Odpowiedz
mamy teraz stopy powyżej inflacji


@mickpl: nie mamy. Chyba, że ktoś jest takim idiotą, że wierzy w oficjalny wskaźnik inflacji. Dalej jak pokombinujesz to w perspektywie tych 20-30 lat oddasz mniej realnej wartości niż pozyczyłeś. Jeżeli chodzi o realną siłę nabywczą pieniądza to tak jest od dawna i nie tylko w Polsce i to jest jedna z głównych przyczyn czemu na nieruchomościach jest taka bańka. Nigdzie indziej nie dostaniesz korzystniejszego
  • Odpowiedz
@mickpl: zaraz wejdzie bk0, a później pójdzie sygnał z ministerstwa, że trzeba sprawdzić stan techniczny wielkiej płyty i może będą potrzebne wyburzenia bo to stare konstrukcje i będzie znowu X2
  • Odpowiedz
@mickpl: Zapomnieli o istnieniu deflacji, którą sami mieliśmy. Teraz z tego co pamiętam jest w Czechach na razie na żywności. Interwencje w gospodarkę nie działają.

Odpowiedz


@KubekBezUcha: u nas też trwa deflacja ale PPI czyli producencka ;-)
  • Odpowiedz
@LifeReboot: A jaki jest prawdziwy wskaźnik inflacji?

@JessePinkman38 Oni mają teraz duży problem, bo żeby to przepchnąć muszą liczyć na głosy PiSu, a to może równać się z tym, że za 4 lata stracą władzę. Jakby to rozszerzyli na wielką płytę to tracą nawet szybciej.
  • Odpowiedz
za 20 lat to przecież będzie 20 letnie mieszkanie.


@mickpl: typie, kupiłem mieszkanie w bloku z '85, które było wystawione za 3/4 bańki. W kolejnej bańce to ty żyjesz i nie wiem kto te twoje wysrywy plusuje, bo z miesiąca na miesiąc co raz większe czuję zażenowanie podczas czytania.
  • Odpowiedz
Kto zamiast pakować hajs w kurnick załadował się po bile w obligi ten jest podwójnym wygrywem


@mickpl: why not both? Zerowy wkład własny + kredyt 2%, a hajs który miał iść na wkład własny leży na obligacjach
  • Odpowiedz
@uirapuru też tak uważam, bańka pęknie w momencie kiedy pierwsze rakiety spadną na osiedla deweloperskie. Okaże się wtedy że nie ma mieszkania, pracy, ale jest kredyt.
  • Odpowiedz