Wpis z mikrobloga

Zauważyłam, że po wypiciu jakiegoś mocnego alkoholu typu wódka, whisky mam rano siniaki na ciele, szczególnie na nogach i rękach. Początkowo nie zwracałam na to uwagi bo myślałam że się gdzieś przypadkiem uderzyłam, ale teraz zaczęłam myśleć że to może być przez alkohol. Jak piję mało albo piwo, wino to raczej nie mam tego problemu. Czy to może być objaw jakieś choroby? Albo jakieś inne pomysły skąd się to może brać?

#alkohol #alkoholizm #zdrowie #medycyna #lekarz
  • 8
  • Odpowiedz
  • 1
@WaltherW: od 4 lat mniej więcej, tylko w weekendy i święta. A ilość to około 3 butelek wina przez weekend, chyba że wypadnie jakaś impreza to wtedy więcej, ale to rzadko.
Ale te siniaki to zauważyłam po tych bardziej zakrapianych imprezach, jak piłam samo winko to raczej nic nie było.
  • Odpowiedz
@laverne00: zrób sobie badania na krzepliwość krwi. Stłuszczoną wątrobę masz na bank, czy coś gorszego to musiałbyś usg zrobić. Masz inne objawy? Próby wątrobowe kiedy robiłeś?
  • Odpowiedz
  • 0
@WaltherW: nie mam innych objawów, jestem okazem zdrowia i rzadko kiedy choruję, dlatego te siniaki mnie trochę przestraszyły. Nie wiem czy to ma jakieś znaczenie ale mam skórę dość wrażliwą i delikatną.
Prób wątrobowych nie robiłam, a przynajmniej nie pamiętam bym robiła, ogólnie boję się iść z tym do lekarza (,)
  • Odpowiedz