Wpis z mikrobloga

Mirki jak to jest z rejestracją motoroweru jako zabytek, mam zamiar kupić komarka (powrót do dzieciństwa) niestety nie ma on kwitów. Teraz czytam poradniki i w jednych pieszą że muszę mieć opinie rzeczoznawcy, w drugich że nie. Nie mogę też znaleźć informacji ile czasu po zakupie mam do rejestracji go jako zabytek. Musze go najpierw wyremontować. Przy normalnym pojeździe jest chyba 2 tyg od dnia zakupu. Remont tego gruzika potrwa troszkę dłużej.

#motoryzacja #zabytki #prawo
  • 6
  • Odpowiedz
@unxtres: nie ma terminu na rejestrację jeśli był kupiony jako niezarejestrowany, ale bez papierów rejestracja może być niemożliwa no i by zarejestrować zabytek musisz mieć odpowiednią opinię że ten motorower nadal nim jest (nie możesz za bardzo ingerować w oryginalność)
  • Odpowiedz
  • 0
@darek-jg o tym ze stan musi być oryginalny to wiem i tak chciałbym go wyremontować, jedyne odstępstwo od oryginału to będzie lakier gdyż trzeba wszystko na nowo lakierować. Ale żeby stwierdzić że to motorower to muszę do rzeczoznawcy biegać? Czy odrazu do konserwatora po biała kartę?
  • Odpowiedz
Ale żeby stwierdzić że to motorower to muszę do rzeczoznawcy biegać? Czy odrazu do konserwatora po biała kartę?


@unxtres: tego to nie wiem ale pewnie wystarczy telefon do konserwatora
  • Odpowiedz
  • 1
@darek-jg też tak bym zrobił, ale dopiero w poniedziałek, a zakupu mam zamiar dokonać jutro, myslalem, że może jest tu ktoś kto w niedawnym czasie przechodził taka procedurę i podzieli się informacjami.
  • Odpowiedz
@unxtres: Tak, aby zarejestrować w wkz musisz złożyć wniosek, ksero dokumentów własności tj. tj. dowód rejestracyjny lub umowa kupna-sprzedaży, kartę wg. wytycznych NIDu (2 lub 3 egzemplarze, zależy od WKZ) oraz opinię rzeczoznawcy (oceny technicznej).
Robisz to jak już go wyremontujesz. Najlepiej zadzwonić do WKZ i dopytać bo np. na stronie mazowieckiego wkz jest tylko informacja o wniosku i 2 egzemplarzach kartach (ale i tak chcą opinii), a na stronie
  • Odpowiedz