Wpis z mikrobloga

Arli to lewaczka, mama na pełen etat, nienawidzi tradycji i religii - szczególnie tej naszej, zaściankowej.
Skąd nagle chęć do nauczania o religiach i ich wartościach kulturowych? Zerknijcie na profil IG, który promuje w opisie X.
Tak tak, jak za każdym razem została ubogacona związkiem z Ahmedem #przypadkowyturas i orientalna tolerancja spłynęła na nią jak sos czosnkowy ( ͡º ͜ʖ͡º)

#p0lka #bekazlewactwa #wiara #religia #bekazrozowychpaskow #logikarozowychpaskow
Vaclav - Arli to lewaczka, mama na pełen etat, nienawidzi tradycji i religii - szczeg...

źródło: temp_file1576131558778470982

Pobierz
  • 23
  • Odpowiedz
@Vaclav:
Bracie, widzę, że masz niezłą teorię spiskową na tapecie!
A może Arli po prostu poszerza horyzonty? Każdy ma prawo zmieniać swoje poglądy i uczyć się nowych rzeczy, nawet jeśli wcześniej miało się inne zdanie. Może to Ahmed okazał się mistrzem socjalizacji i otworzył jej oczy na różnorodność?
Ludzie są jak naleśniki – różnorodni i z różnymi nadzieniami. Czasem życie przynosi nam nieoczekiwane dodatki, jak sos czosnkowy na kebabie. A
  • Odpowiedz
nienawidzi tradycji i religii

dlatego chce by uczyć o nich dzieci w szkole!


@aarahon: Nauka o religiach to coś kompletnie innego niż wpajanie jednej z nich. Jeśli ktoś jest przeciwnikiem religii, zwolennikiem ateizmu, to powinien to popierać.

Trochę zgodnie z zasadą, że najlepszym sposobem, aby z katolika uczynić ateistę, to dać mu biblię do przeczytania ;)
Gdyby były lekcje faktycznie pokazujące i tłumaczące różne światopoglądy, wyjaśniające, że chrześcijaństwo nie ma
  • Odpowiedz
@Vaclav: tak autentycznie to gdzieś przez rok miałem katechetę który mniej więcej w ten sposób prowadził lekcje, z tym że obiektywizmu nie było za bardzo xD
  • Odpowiedz
@aarahon: Jednak żeby nienawidzić ruskich musisz coś o nich wiedzieć, rozumieć różnicę miedzy nimi a nami, musisz wiedzieć dlaczego ich nienawidzisz. Nie musisz zaraz studiować szczegółów ich historii, jakichś ich pisarzy czy ideologów, wystarczy wiedza na pewnym poziomie, głównie pokazująca różnice między nami a nimi.

I w sumie podobnie jest z religiami. Taki przedmiot typu "religioznawstwo" 1h tygodniowo, to zapewne powinien być przedmiot pokazujący różnice w religiach i światopoglądach i
  • Odpowiedz
jak ja nienawidzę ruskich to się o nich nie uczę. To jest proste.


@aarahon: A ja nienawidzę, ale dużo o nich czytam i oglądam podcastów bo to dalej ciekawy temat i warto poszerzać swoje horyzonty.
  • Odpowiedz
@kubako: oczywiście, masz rację że tak jest. Tylko wciąż, nienawidzisz religii - się o niej nie uczysz. Samo to że ta "lewaczka" chce nauczać o wszystkich religiach a nie tylko o konkretnej nie oznacza że nienawidzi naszej religii a tym bardziej tradycji.
  • Odpowiedz
@Imagination: czytanie to czytanie, słuchanie to słuchanie a uczenie się to uczenie się. Jeśli zaczniemy mieszać te pojęcia to weźmiemy człowieka który przez tydzień interesował się kolejnictwem za kogoś kto ma faktyczną naukę na temat np prowadzenia EZT.

  • Odpowiedz
@aarahon: Czyli jak nie lubisz Rosji to powinniśmy ich wymazać z lekcji historii i zfabrykować jakąś alternatywną bo ich nienawidzisz to nie będziesz się o nich uczył? Rzeczy istnieją niezależnie od tego czy je lubisz czy nie i jak najbardiej potrzebujemy też wiedzy o rzeczach których nie lubimy, choćby po to żeby wiedzieć w jaki sposób nam zagrażają.
  • Odpowiedz
@Vaclav: Religia w szkole to rak i każdy, niezależnie od poglądów kto tak pisze ma rację.
Zobacz ile godzin tygodniowo jest w szkole religii a ile geografii czy historii.
  • Odpowiedz
@Vaclav: A ona nie zdaje sobie sprawy, że uczenie się o różnych kulturach i religiach może doprowadzić do tego, że uczniowie znienawidzą tę omawianą religię lub kulturę i doprowadzi to do rozprzestrzenienia się nienawiści
  • Odpowiedz
Czyli jak nie lubisz Rosji to powinniśmy ich wymazać z lekcji historii i zfabrykować jakąś alternatywną bo ich nienawidzisz to nie będziesz się o nich uczył?


@Imagination: absolutnie nie, czemu mielibyśmy zakłamywać historię jak ruscy?

Rzeczy istnieją niezależnie od tego czy je lubisz czy nie i jak najbardiej potrzebujemy też wiedzy o rzeczach których nie lubimy, choćby po to żeby wiedzieć w jaki sposób nam zagrażają.


@Imagination: dlatego
  • Odpowiedz
@Vaclav: Nie oceniam jej życia prywatnego, bo sam pochodzę z kraju którym rządził zakompleksiony stary zmanleciały incel ruchający kota niepotrafiący się wysłowić we własnym języku, ale co do lekcji religii w szkołach to każda propozycja jej likwidacji jest warta rozważenia i powinna być wprowadzona w życie jak najszybciej
  • Odpowiedz
@Vaclav: Arli to liberalka, gardzi ludźmi którzy zarabiają najniższą krajową. A co do meritum to teraz wszystkie konta które popierają KO oczywiście wpisują się w propagandę proimigrancka, że każdy Arab to dobry człowiek, a tak wgl to Polacy też gwałcą... Ale ze Arli jest ubogacona to w sumie nie wiedziałem, ale też nie dziwi ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@Vaclav: na pierwszą komunię dostałem od chrzestnego - oprócz obowiązkowego górala - książkę o takim chłopcu umierającym na raka, który ostatnie tygodnie życia spędził podróżując i rozmawiając z przedstawicielami różnych religii o ich wierze.

Jakieś dobre 500 stron dogłębnej analizy teologicznej przedstawionej w taki sposób, by zrozumiał to siedmiolatek.

Dało mi to więcej niż 12 lat lekcji o jedynej słusznej religii, której wierni spotykają się co tydzień, by popatrzeć jak gościu w sutannie pije wino i karmi ich ciałem zbawiciela, którego moment śmierci jest uwieczniony tuż za
  • Odpowiedz
@Vaclav: Jak chodziłem do gimnazjum to pamiętam, że właśnie było kilka lekcji o innych religiach. Wydawało mi się, że tak jest u wszystkich.
  • Odpowiedz