Wpis z mikrobloga

Ahhh 5 lat w Norwegii, ale czas szybko zleciał, chociaż działo się dużo!

Druga najlepsza decyzją w moim życiu. Podróżujcie, odkrywajcie swoje miejsca. Boję się pomyśleć, jakby wyglądało moje życie, gdybym został w swojej rodzinnej miejscowości.

Na pewno Norwegia zmieniła mnie na lepsze, a pamiętam jak czytałem komentarze na fejsie po postem "CZY WARTO WYJECHAĆ". Dobrze, że nie posłuchałem mędrców, którzy głosili, że "Norwegia się kończy". W sumie nawet nie wiem co to znaczy, że kończy się czyli bankrutuje? ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Pamiętam pierwsze mieszkanie pełne patologii i w sumie niepewność czy to była dobra decyzja, bo wyjechałem w ciemno z zerowymi oszczędnościami (dzisiaj już bym tego nie zrobił ( ͡° ͜ʖ ͡°) )

Może komuś ten post pomoże, że warto próbować niezależnie gdzie się chce być, byleby poprawić jakość swojego życia lub osiągnąć swój cel.
Moim było uzbieranie pieniędzy na podróż dookoła świata. Lata minęły, a i cele się zmieniły

Pozdro mireczki i więcej wiary, że się uda!

#norwegia #emigracja #zagranica
  • 11
  • Odpowiedz
@Szkieletor: Zachód się kończy, czyt. trzeba znać język i zachowywać się jak cywilizowany człowiek, żeby zarabiać. Kiedyś wystarczyło wsiąść w pierwszego lepszego flixbusa na dworcu i wysiadałeś pod szklarnią ( ͡° ͜ʖ ͡°).
  • Odpowiedz
@Szkieletor: Szanuje, ja podobnie ale wybrałem zachód. Nawet już pare razy myślałem żeby #!$%@?ąć to wszystko ale w sumie to już chyba jestem blisko osiedlenia się na dłużej w bardzo fajnych rejonach. Póki co czwarty raz od początku roku zmieniam miejsce : ) Aktualnie pozostaje mi mieć nadzieję że mój potencjalny przyszły pracodawca mnie przyjmie
  • Odpowiedz
  • 1
@dsomgi00: oj dużo mam przygód z polakami zagranicą, ale jest duuuzo wartościowych ludzi również, tylko niestety mniejszość

@skunior super! Moim celem jest teraz w 100% praca zdalna, tak że będę mógł się przemieszczać. Jestem na dobrej drodze, ale pewnie jeszcze z rok

@toniaszek Oslo, miałem jeszcze krótki epizod w Kongsbergu. Różne miałem pracę, ale najdłuższa moja j ostatnia, to menadzer klubu nocnego. Dodatkowo pracuje w marketingu dorywczo. Planuje przejść na marketing
  • Odpowiedz
  • 0
@NieBendePrasowac: ja zacząłem uczyć się już przed przyjazdem, taki był plan. Rozmawiam bardzo dobrze po norwesku, na pewno lepiej niż większość polakow tutaj, ale pracuje tylko z Norwegami i Szwedami. Nie ma żadnych ciemności w Oslo, to mit. Pogoda taka sama praktycznie jak w Polsce. Ja zresztą lubię zimę nienawidzę słońca ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Tylko Norwegia, ale powoli się nudzę. 5 lat to dużo czasu i
  • Odpowiedz