Wpis z mikrobloga

Gratuluje tym, którzy cieszą się z rosnącego nacjonalizmu na świecie, z le pen, meloni, orbana, memcena, afd, trumpa
Ludzie to się jednak nigdy nie nauczą na swoich błędach xD

Czasy są tak globalne ze wystarczy że ktoś pierdnie w Indiach i zaraz mamy jakiś wirus co dziesiątkuje ludzi, są bomby atomowe, wojny handlowe, ekologiczne kryzysy, nieprzewidywalność rozwoju AI, rozpiździel migracyjny, a niektórym się marzy powrót do polityki z XX wieku xD

Chyba nigdy nie żyliśmy w bezpieczniejszych czasach dzięki integracji, Unii, nato, otwartości i współpracy, dzięki maksymalizowaniu powiazan gospodarczych i społecznych.

Typowy konfederata lub pisior to jest najbardziej krótkowzroczna jednostka na świecie, która widzi tylko czubek własnego nosa i nie rozumie że czasy na całym świecie są coraz bardziej niestabilne.

Mam nadzieję że to tylko chwilowa anomalia i ludzkość wróci na tory liberalnej demokracji, lepsze lgbt i tęczowe #!$%@? niż ruski mir

#polityka #bekazkonfederacji #bekazpisu
  • 80
  • Odpowiedz
@TonyChoco: Z tym twierdzeniem pełna zgoda.
Partie liberalne/centrowe za długo olewały ten problem i udawały że nie jest tak duży jak rzeczywiście jest.

Na szczęście wydaję mi się że w końcu zaczynam dostawać pewien progres w tym aspekcie ale no trzeba obserwować i naciskać by z nim faktycznie zacząć walczyć.
  • Odpowiedz
Ludzie to się jednak nigdy nie nauczą na swoich błędach xD


@mam_spanko: Jakich błędach? Błędem jest bycie w UE gdzie jedyne nad czym się pracuje to jak odebrać ci smak życia od takich rzeczy jak #!$%@? zakrętki do butelek przez relokowani nielegalnych imigrantów i opłacanie im dobrego życia za twoje pieniądze, aż po zakaz szyfrowania wiadomości w komunikatorach i danie im dostępu do wszystkich służb żeby baba z skarbówki mogła oglądać jak wysyłasz #!$%@? do swojej dziewczyny. #!$%@?ć.

UE obecnie nie oferuje nic, za to zabiera wszystko. Zlikidować #!$%@?, zostawić schengen i umowy handlowe. Cała reszta do
  • Odpowiedz
@mam_spanko:

Mam nadzieję że to tylko chwilowa anomalia i ludzkość wróci na tory liberalnej demokracji, lepsze lgbt i tęczowe #!$%@? niż ruski mir


To jak wygląda ta Twoja liberalna demokracja? Usuwamy partie, które Ci się nie podobają? Ktoś uważa inaczej niż Ty i już jest skreślony i gorszy? No powiedz gdzie ta Twoja demokracja, bo na razie to Ty się zachowujesz jak w ruskim mirze.
  • Odpowiedz
Oni uważają, że jesteśmy jakimś mocarstwem i możemy dyktować warunki innym xD


@Viscop: Jak zwykle na wykopie trzeba polecieć w skrajność i od razu być "mocarstwem" i "dyktować" wszystkim w Unii warunki. A nie można dbać o swój kraj i swoje granice? Nie można wymagać szacunku do swojego państwa? Czy Polska musi się zgodzić na wszystko co proponuje Unia?
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Rozsądna polityka migracyjna to kontrolowany napływ ludzi, krórzy wjeżdżają do UE legalnie. To co się obecnie dzieje to przyjmowanie jak leci przestępców, bo IMHO osoba, która nielegalnie przekracza granicę to przestępca. Zero selekcji, zero kontroli, zero i sponsorowanie im pobytu. Dużo ludzi widzi jakie to problemy to stwarza, stąd odpływ poparcia do partii, które nie boją się o tym mówić głośno. Jakoś fanem nacjonalistów nie jestem, ale konkurencja nie
  • Odpowiedz
Każdy będzie egoistycznie podchodził do globalnych problemów


@mam_spanko: Czyli co, "proletariusze wszystkich krajów łączcie się"? To już było i się nie sprawdziło.
Wiesz dlaczego? Bo to miłe dla ucha hasełka, miłe dla mas, ale nic więcej. Hasełka które głoszą ci co chcą na tym coś zyskać i głoszą jeszcze ci naiwni które w nie wierzą. Cała historia ludzkości mówi że ludzie najpierw dbają o siebie, później o ludzi im bliskich,
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Ja bym się nawet zgodził. Ale #!$%@? nie można zrobić tak żeby była integracja z Unią, maksymilizacja powiazan gospodarczych, ale bez ściągania tabunów imigrantów z krajów 3 świata, którzy jedyne co mają do zaoferowania to przestepczosc? Gdyby tak było, to byłbym największym Euroentuzjastą ever, a tak to no cóż..
  • Odpowiedz
@farbowanylisek: tak, przecież Szwecja już upadła. Życzę Polsce takiego rozwoju jak w tej upadłej Szwecji.


@smutny_przerebel: Szwecja ma pełno złóż, metali, gazu, kasa z tego nie idzie do prywatnych rąk tylko do skarbu państwa. Mają ogromne problemy z migrantami, przez strzelaniny, wojny gangów, pewnie kończąc na kieszonkowcach. Ale też mnie niemiłosiernie bawi jak czytam wpisy, że Szwecja upada, Francja, Włochy czy Hiszpania. Mimo, że te kraje podobno upadają
  • Odpowiedz
lepsze lgbt i tęczowe #!$%@? niż ruski mir


@mam_spanko: A może by tak szanować normalność, a nie zadowalać się #!$%@?, bo ruskie mają jeszcze gorzej?! XD

I mylisz w całym wpisie efekty od powodów. Powodem rosnącej popularności jest właśnie #!$%@? lewicy, które się pogłębia, bo musi. Lewicowa rewolucja z natury się nie zatrzymuje aż w końcu zjada własny ogon i osoby lewicowe 20 lat temu obecnie uważane są za prawicowych
  • Odpowiedz
@mam_spanko:

Mylisz skutek z przyczyną.

Nie dzięki NATO, UE i pokojowej współpracy, tylko dzięki temu, że Amerykanie ostali się po 1990 jako jedyne supermocarstwo. Zresztą na powstanie EWG naciskali przede wszystkim Amerykanie. Ten czas się właśnie skończył, ponieważ USA słabnie i będzie musiało zmierzyć się z zagrożeniem chińskim na Pacyfiku, co oznacza na długą metę wyjście z Europy (niezależnie od tego, czy wygra Trump czy ktokolwiek inny, po prostu kwestia
  • Odpowiedz
Jeżeli każdy sobie rzepkę skrobie to nikt tego nie weźmie na klatę. Każdy będzie egoistycznie podchodził do globalnych problemów - to przepis na jeszcze większy chaos, wojny i problemy


@mam_spanko: No tak. I tak właśnie działa system międzynarodowy. Co jest zgodne z tym co wiemy na temat racjonalnych graczy w teorii gier, na temat zagadnień takich jak tragedia wspólnego pastwiska w ekonomii, czy wreszcie na temat struktury systemy międzynarodowego, w
  • Odpowiedz
@mam_spanko: A ty wiesz że ludzi #!$%@?ą przybysze z obcej kultury wprowadzający w kraju który ich ugościł ten sam burdel przed jakim uciekali jednocześnie pobierając pieniądze z dupy za samo przebywanie i robienie tego burdelu podczas gdy obywatele danego kraju muszą pracować by mieć na życie od pierwszego do pierwszego. No i oczywiście 99% to faceci w wieku poborowym, kobiet i dzieci to tam z lupą trzeba szukać. Widać wszyscy
  • Odpowiedz