Wpis z mikrobloga

Gratuluje tym, którzy cieszą się z rosnącego nacjonalizmu na świecie, z le pen, meloni, orbana, memcena, afd, trumpa
Ludzie to się jednak nigdy nie nauczą na swoich błędach xD

Czasy są tak globalne ze wystarczy że ktoś pierdnie w Indiach i zaraz mamy jakiś wirus co dziesiątkuje ludzi, są bomby atomowe, wojny handlowe, ekologiczne kryzysy, nieprzewidywalność rozwoju AI, rozpiździel migracyjny, a niektórym się marzy powrót do polityki z XX wieku xD

Chyba nigdy nie żyliśmy w bezpieczniejszych czasach dzięki integracji, Unii, nato, otwartości i współpracy, dzięki maksymalizowaniu powiazan gospodarczych i społecznych.

Typowy konfederata lub pisior to jest najbardziej krótkowzroczna jednostka na świecie, która widzi tylko czubek własnego nosa i nie rozumie że czasy na całym świecie są coraz bardziej niestabilne.

Mam nadzieję że to tylko chwilowa anomalia i ludzkość wróci na tory liberalnej demokracji, lepsze lgbt i tęczowe #!$%@? niż ruski mir

#polityka #bekazkonfederacji #bekazpisu
  • 80
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Jeszcze można dodać jedną rzecz: nacjonalizm nie zniknie tak długo, jak długo istnieją narody o odrębnej tożsamości. W czasach takich, jak właśnie mijające, w których animozje między narodami (w Europie) są uśpione, uśpiony jest też nacjonalizm. Objawia się on co najwyżej w czasie imprez piłkarskich oraz w krawędziowych ruchach politycznych. Ideologiczni nacjonaliści uważają, że "nacjonalizm to po prostu aktywny patriotyzm" i mają w tym względzie rację. Dlatego w sytuacjach,
  • Odpowiedz
co ma do zaoferowania nacjonalizm na te wszystkie problemy? Nic, tylko udawanie że nic się nie dzieje i patrzenie na czubek własnego nosa.

@mam_spanko
Nacjonalizm nie oznacza zakazu handlu z innymi krajami i budowania jakiejś autarkii. Handlować jak najbardziej można, tutaj liczy się to żeby zachować jednolite "high-trust" społeczeństwo i nie wpuszczać obcych do kraju w celach innych niż turystyczne (czyli zarówno pracowników tymczasowych bo zaniżają płace ani tym bardziej na
  • Odpowiedz
Mam nadzieję że to tylko chwilowa anomalia i ludzkość wróci na tory liberalnej demokracji, lepsze lgbt i tęczowe #!$%@? niż ruski mir


@mam_spanko:

A natężenie emocji po stronie globalistów, progresistów jest większe, jako że postrzegają oni zwycięstwa drugiej strony – czyli przerabianie rzeczywistości politycznej pod rzeczywistość kulturową bąbli konserwatystów, lokalistów – jako nie jedynie szarpnięcie liny "fiction" / "non-fiction" w przeciwną stronę, ale cofanie czasu, złamanie dogmatu historiozofii. Wszak Postęp
  • Odpowiedz
Gratuluje tym, którzy cieszą się z rosnącego nacjonalizmu na świecie


@mam_spanko: każda akcja powoduje reakcję, ale wiadomo, lewaczki już znają winnych xD
  • Odpowiedz
Gratuluje tym, którzy cieszą się z rosnącego nacjonalizmu na świecie


@mam_spanko: to tylko odpowiedź na inny, migrujący nacjonalizm. Przyjeżdża do europejskiego kraju x tysięcy nacjonalistów, którzy rozmnażają się przekonani o wyższości swojej kultury. Żyją z socjalu bez dbania o wykształcenie. Nie czują potrzeby asymilacji, a więc i współpracy z innymi europejskimi krajami w kolejnych pokoleniach.

Chyba nigdy nie żyliśmy w bezpieczniejszych czasach dzięki integracji, Unii, nato, otwartości i współpracy, dzięki maksymalizowaniu powiazan gospodarczych i
  • Odpowiedz
@mam_spanko:

Mam nadzieję że to tylko chwilowa anomalia i ludzkość wróci na tory liberalnej demokracji, lepsze lgbt i tęczowe #!$%@? niż ruski mir


Może wróci a może nie wróci, póki co z niej jeszcze nie zszedł ale jest na dobrej drodze. Mówisz o krótkowzroczności, a nie dostrzegasz, tego że elity liberalne zwyczajnie mogły się mylić. Przedstawiać świat jakim nigdy do końca nie był i nie będzie. W każdym znaczącym kraju
Eviixoxoxo - @mam_spanko: 
Mam nadzieję że to tylko chwilowa anomalia i ludzkość wróc...

źródło: 87abfddff0fd331bd433398b2ac3a032596c3c52a7e92ced7c5614adbea532cb

Pobierz
  • Odpowiedz
@mam_spanko: Lewaki nadal myślą, że Europa i USA są bogate bo przyjmują tysiące imigrantów i mają murzyńskie dzielnice no-go? xDDD

Zero myślenia przyczynowo-skutkowego. Te państwa są bogate przez politykę sprzed kilkudziesięciu lat, a nie obecną.
  • Odpowiedz
a ja, mieszkając zagranicą, życzę Polsce, żeby pozostała homogeniczna kulturowo jak to tylko możliwe. Bo obecnie to jeden z najlepszych krajów do mieszkania w europie.


Rozwój to jedno, jakość życia to co innego. Wystarczy pojechać do dużego europejskiego miasta, żeby się przekonać do czego prowadzi niekontrolowany napływ imigrantów z innych kultur - niektóre dzielnice pełne śmieci na ulicach, hałas, krzyki etc. Ogólnie spacer po takim st.denis w Paryżu to najlepszy sposób na
  • Odpowiedz
Gratuluje tym, którzy cieszą się z rosnącego nacjonalizmu na świecie, z le pen, meloni, orbana, memcena, afd, trumpa


@mam_spanko: tez ich nie lubie i nie spodziewam sie po nich niczego dobrego, ale jakim prawem mam dziwic sie ludziom, kiedy na wiadomosc o kolejnym zamachu musza wysluchiwac #!$%@? calego establiszmentu, ze islam jest religia pokoju (xDDDD) i w ogole wiecej ciapakow w sasiedztwie wcale nie bedzie oznaczac wzrostu przestepczosci? #!$%@? -
  • Odpowiedz
To był efekt słabości państwa po zmianie ustroju i biedy


@Eviixoxoxo: xD no tak. u nas to byl efekt biedy, metafizyka, handluj z tym. polacy zawsze maja jakis wazny powod zeby krasc, zabijac, byc patologia. na zachodzie ludzie uprawiaja przestepczosc z zamoznosci i faktu, ze nie sa biali xD
  • Odpowiedz