Wpis z mikrobloga

Sprzedaż szoruje po samiutkim dnie. Już nawet pośrednicy kwiczą.

Żeby było śmieszniej to było doskonale wiadome już na początku roku, dlatego puścili od razu infografiki i zapowiedź, że od połowy roku będzie 0%. Wszystko wyliczone jak przy próbie atomowej, bo dokładnie teraz wchodzi na rynek oferta budów startowanych w połowie 2022, a bez końca nie da się ukrywać, że ma się unity na handel.

Ale to nie wszystko, bo pamiętacie jak pisali, że "70% to zakupy inwestycyjne" XD To był cały 2022 i połowa 2023. Dokładnie teraz dziesiątki tysięcy unitów branych byle gdzie bo cza RATOWAĆ PINIONDZE PRZED IMFLACJOM - są oddawane ynwestorom. One pójdą albo na sprzedaż albo pod najem. A Ukraińców ubywa.

#nieruchomosci
mickpl - Sprzedaż szoruje po samiutkim dnie. Już nawet pośrednicy kwiczą. 

Żeby było...

źródło: kredyty

Pobierz
  • 10
  • Odpowiedz
@mickpl: jak kupowałam mieszkanie w 2018 roku, braliśmy ostatnie wolne, budowa była na etapie wychodzenia z ziemi. Teraz można iść i sobie pooglądać gotowy lokal ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
  • 15
@marta-t_e: Teraz jest chyba unikatowa sytuacja, bo są bloki, gdzie np. 40% jest u dewelopera, 40% u fliperów i np. te od fliperów są wystawiane wyżej niż od dewa XD Ja nie pamiętam tak dziwacznego rynku, a czekam na spadki od 1978. A jeszcze całe olx zawalone ofertami jakiegoś paździerza za 1,2 mln przy ul. Nigdzie.
  • Odpowiedz
@mickpl: myślę, że na pierwotnym zapaść trwa dłużej niż oficjalne staty - na początku roku deweloperzy uratowali tabelki, bo zaczęli wprowadzać na rynek oferty pod bk0%, rezerwacje, które pewnie szły do statystyk sprzedaży. Jeśli mam rację, to jesienią będziemy mieli sprzedaż ujemną? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Jeśli mam rację, to jesienią będziemy mieli sprzedaż ujemną?


@the_good_guy: W skali globalnej raczej do ujemnej nie spadnie, ale może się okazać że wiele "inwestycji" będzie faktycznie miało ujemne statystyki jak fliperzy z pierwotnego stwierdzą że jednak skok na rządowe pieniądze się nie uda xD
  • Odpowiedz
  • 7
zaczęli wprowadzać na rynek oferty pod bk0%, rezerwacje, które pewnie szły do statystyk sprzedaży


@the_good_guy: To nie wszyscy, raczej ci giełdowi, aby przed inwestorami świecić, że jest ruch i mają perspektywy XD Ale tak - jeden trigger i wraca masa oferty rezerwowanej na handel czy od ludzi którzy się obudzą, że 0% nie będzie.
  • Odpowiedz
@mickpl: sam znam ludzi, którzy robili rezerwacje pod te oferty i to było na zasadzie - teraz rezerwujesz, jesienią finalizujemy, bo rząd zacznie sypać kasiorą. W pewnym momencie już chyba wszyscy więksi devi mieli te bekowe bannery na stronach
  • Odpowiedz
@mickpl: no czyli jak takie są dane to albo developesmieci zejdą z ceny albo rząd jednak będzie musiał przeforsować 0% żeby ktokolwiek miał zdolność kredytową
  • Odpowiedz