Wpis z mikrobloga

Oh My Pasta na Kotlarskiej

Lokal otwarty jakoś w tym tygodniu, serwuje makaron. Miejscówka typowo Instagramowa, na Insta faktycznie robi wrażenie, fancy filmiki, "parmesan wheel", ręcznie robiony makaron - dobra, idę tam ( ͡° ͜ʖ ͡° )*:

Lokal prosty, barowy, wystrój bez szału ale dość estetycznie. Zamawiam najprościej jak się da - bolognese (pic rel). Sam makaron jest przyzwoity, chociaż daleko mu do jakości restauracyjnej, ot przyzwoity, świeży, barowy makaron. Nie wiem czy we wszystkich daniach tak jest ale chyba tak - makaron jest domyślnie serwowany w sosie śmietanowym co w mojej ocenie powoduje, że w połączeniu z bolognese, te dwa smaki wzajemnie się redukują. W efekcie całość jest dość słabo wyrazista i mało intensywna jeżeli chodzi o smak - być może w innych wariantach wypada to lepiej. Mięso takie sobie, generalnie całość w miarę spoko ale bez szału

Tbh to spodziewałem się więcej smaku. Całość mogłaby uratować dobrej jakości oliwa, ale w karcie jako opcja za 4 zł widnieje wyłącznie truflowa :|

Wielkość porcji przeciętna, czas oczekiwania krótki (jak zamawiałem to nikogo nie było). Obsługa spoko, autentycznie miła i widać że zaangażowana (jeśli to dla kogoś ma znaczenie, to w całości anglojęzyczna)

Podejrzewam, że lokal będzie się cieszył popularnością, tym bardziej że widziałem już wzmiankę (jeszcze przed otwarciem) na blogu "Z widelcem po Wrocławiu", więc budżet na reklamę na pewno poszedł. Podejrzewam też że lada chwila i Majonezowy Golem "przypadkowo" tam trafi i będzie zachwalać ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Podsumowując, gdyby jedzenie było takiej jakości jak filmiki na Instagramie to byłoby super - niestety nie jest, ale i tak nie ma tragedii


#jedzenie71 #wroclaw
kyloe - Oh My Pasta na Kotlarskiej

Lokal otwarty jakoś w tym tygodniu, serwuje makar...

źródło: IMG_5585

Pobierz
  • 32
  • Odpowiedz
makaron jest domyślnie serwowany w sosie śmietanowym co w mojej ocenie powoduje, że w połączeniu z bolognese, te dwa smaki wzajemnie się redukują. W efekcie całość jest dość słabo wyrazista i mało intensywna jeżeli chodzi o smak - być może w innych wariantach wypada to lepiej. Mięso takie sobie, generalnie całość w miarę spoko ale bez szału


@kyloe: Kto wymyślił ....

Majonezowy jako smakosz pewnie pochwali, że SUPER POMYSŁ xD
  • Odpowiedz
Dokładnie tak, ten papierek jeszcze w trakcie jedzenia się podarł xD


Ja w to nie wierzę xD

@kyloe: Spokojnie, Majonezowy zareklamuje. Ludzie zgodnie z opinią swojego guru powiedzą, że super żarcie i będzie kolejny efekt WPK. Dojdzie trochę ludzi co będą się chcieli pokazać bo
  • Odpowiedz
  • 11
@kyloe Ech, ta polska kuchnia włoska. Jak kiedyś zapytałem we "włoskiej" restauracji dlaczego w tej carbonarze jest czosnek, pietruszka, grana padano, a nie pecorino i poddałem pod wątpliwość czy mięso to guanciale, bo wygląda jak zwykły boczek, to właściel piany na pysku dostał xD

Lokal 4,5 w Google, debile ochy i achy piszą, że super włoska kuchnia xD
  • Odpowiedz
@kyloe zerknęłam na IG i już mi się nie podoba że robią wszystko gołymi rękoma. Zwłaszcza ta pani z tymi pazurami ble.
Rozumiem że niektóre czynności lepiej wykonywać bez rękawiczek ale tych pazurów to nie akceptuje.
Może będzie fajna konkurencja dla Ragu - zobaczymy.
  • Odpowiedz
Całość mogłaby uratować dobrej jakości oliwa, ale w karcie jako opcja za 4 zł widnieje wyłącznie truflowa :|


@kyloe: chopie ty wiesz ile teraz oliwa kosztuje? To nie są tanie rzeczy, do makaronu za 34zł. (°°

  • Odpowiedz
  • 0
wygląda jak bus to dostał w żabce albo na stacji benzynowej


@Bumelante: Nie pomyślałem o tym, ale po chwili zastanowienia to coś w tym jest. W sumie, gdybym dostał coś takiego na BP to byłbym całkiem zadowolony
  • Odpowiedz