Wpis z mikrobloga

Ehh, kiedyś to nawet reklamy na bandach to były Coca-Cola, McDonalds, Carlsberg, JVC, MasterCard, Adidas.
A teraz, chińskie telefony, chińskie auta, katarskie linie, turecki sklep i Lidl xD
#mecz
  • 50
  • Odpowiedz
#urojeniaprawakoidalne


@deziom: jeżel ichodzi o gospodarke to niestety jest tak sobie. Ostatnia dekada a w zasadzie 15 lat to wzrost BigTechów z USA i Azji. W Europie nic się nie wykluło. widać to także po rynkach kapitałowych, gdzie NVIDIA ma kapitalizację większa niż cały rynek kapitałowy Niemiec XD
Już nie wspomne, że europa dostałą po dupie z marżami z racji wzrostów kosztów energii w tym Niemcy i brak ruSSkiego gazu, przy
  • Odpowiedz
@deziom: kolega widzę przespał ostatnie 10-20 lat. To że Europa zdycha to fakt i nawet nikt z mainstreamu temu nie zaprzecza. Demograficznie, ekonomicznie, przemysłowo, kulturowo, pod każdym względem w zasadzie
  • Odpowiedz
@deziom: żadne urojenia, spójrz na przystost naturalny a do tego wiele turniejów się rozszerza na świat żeby mieć większą oglądalność, choćby Mundial 2026 będzie już na 48 drużyn 16 dodatkowo a tylko 3 z nich będzie dla Europy. Ligi krajowe grają o 13 żeby Chińczyk mógł do kolacji obejrzeć mecz ligi angielskiej
  • Odpowiedz
Niech chińczyki srają kasą, i tak każdy ma ich w dupie.


Powiedz mi, kiedy ostatnio widziałeś na ulicy BYDa poza autobusem na jakiejś wiosce?


@JGambolputty: W sumie niedawno otworzono blisko mnie pierwszy salon chińskiej marki samochodów i już je widuję, zwłaszcza SUVy. Ja bym tak ich nie lekceważył. Japońskie samochody były synonimem szajzu w latach 70 i 80, koreańskie Hyundaie np. Pony i KIA w latach 90 i wczesnych 2000 jeszcze.
  • Odpowiedz
  • 0
@noobsaibot

@deziom: i to jest wasz problem. Już nie można nic powiedzieć, bo jesteś na prawo albo na lewo. Kiedy wy w końcu zrozumiecie, że ludzie są po środku w większości i mają różne poglądy na różne sprawy. Zresztą na #!$%@? się #!$%@? na portalu ze śmiesznymi obrazkami i @deziom em co ma 15 lat. Za stary na to jestem eh


Jak miałem 15 lat to wierzyłem w te populistyczne brednie
  • Odpowiedz
  • 0
europa zdycha wiec zero zdziwienia


@prostychuop: od 20 lat jest takie zaklinanie rzeczywistości i jakoś nie chce zdechnąć. Co to, jakaś euronekromancja jest w grze, czy co fallusa chodzi?
  • Odpowiedz
  • 0
Jak miałem 15 lat to wierzyłem w te populistyczne brednie o Europie, co ma zaraz upaść. Niestety jak widać, niektórzy nie zmądrzeli i już raczej nie zmądrzeją xD

@deziom: jak ja nie trawię takich jak ty xD
otwórz oczy i zobacz wykresy dziadku, wbrew temu co ci się wydaje wszystko się zmienia, świat idzie do przodu, na tle prężnie rozwijających się krajów jewropa wygląda blado, a unia próbuje nas cofnąć w
  • Odpowiedz