Wpis z mikrobloga

#gielda
Komentarz makro.
tl:dr Więcej tego samego.
Rynek pracy słabnie, beveridge curve juz na poziomie sprzed covida. Spodziewam się, że dalsze zacieśnianie rynku pracy nie będzie się już objawiać spadkiem ofert, tylko już rosnącym bezrobociem. Są duże kontrowersje co do danych NFP i ADP i wyrównywania sezonowego. Liczba podmiotów raportujących jest niska, co osłabia jakość danych. Niby wszystko jest ok od NFP, ale ADP raportuje słabo, initial claims też coraz słabiej i unployment rate też idzie wyżej.
Na razie nic wielkiego się nie dzieje, ale trzeba zaznaczyć, że bezrobocie ma dużą bezwpładność i jest lagujące.
Inflacja jest właściwie w celu, wyłączając lagujący shelter. Są jednak głosy, że shelter spadać nie będzie za to będzie rósł. Rynek nieruchów zamarł, ale ceny nie spadają. Obniżenie rentowności momentalnie może rozruszać ten rynek i stwarzać presję na inflacje shelter.
Moim zdaniem powinni już ciąć, bo monpol cały czas się zacieśnia. Jak stopy pozostają na obecnym poziomie a inflacja spada, to de facto realne stopy rosną. Fed pewnie poczeka do września jednak.
Jak duże jest ryzyko za długiego trzymania polityki monetarnej na obecnym poziomie? Trudne pytanie. Rynek nieruchomości pewnie zareaguje od razu, bez lagów. Jak duża jest / będzie bezwładność pogarszającej sie sytuacji na rynku pracy trudno ocenić. Historia daje jakieś wskazówki, ale ten cykl pokazał już, że jest zupełnie inny od wszystkiego co było wcześniej.

Akcyjny. Jest drogo, na obecnych poziomach indeksów amerykańskich nie kupuję.

Z ciekawszych rzeczy miedź zaczęła spadać i spadać jeszcze będzie. Chiny konsumowały 50% światowej miedzi, obecnie przez zapaść na nieruchomościach nie ma popytu z tego obszaru. Magazyny w Chinach pełne. Miedź ma jeszcze sporo miejsca do dalszych spadków.
  • 10
  • Odpowiedz
co jeśli cyferka pracuje dla xtb i pisze te pierdoły żeby dać paliwo skazanym na przegranie eskowiczom w ramach social marketingu


@a-l_d: tym lepiej
  • Odpowiedz
  • 3
Cyferka to taki mickpl tagu #gielda . Kiedyś wreszcie ta bańka pęknie i zasłużenie powiedzą „a nie mówiłem? Ostrzegałem przecież” ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@151346136: Jeżeli patrzysz w ten sposób to polecam twittera:
https://x.com/SuburbanDrone

Widząc co się dzieje, wszedłem na ostatnim dnie w spółki srebrne. Od 3 lat spadków, wreszcie jakieś odbicie. Ludzie nie dowierzają, szczególnie, że kiedy indeksy popularne są na ATH, górnicy srebrni wykonują kolejne odbicie pod hasłem- do pierwszego oporu i w dół.

Jednak tym razem srebro rośnie mocniej niż spółki. Jeżeli szał na AI dalej potrwa, to takie nielubiane rynki zaczną
tom-ek12333 - @151346136: Jeżeli patrzysz w ten sposób to polecam twittera:
https://x...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@tom-ek12333: Miners maja dluga historie niszczenia kapitalu
To nie jest przypadek, ze nie rosna z cena kriszcu, czy to zlota czy srebra
Jak tylko zaczynaja zarabiac, to kopia nowe doly. Sa niereformowalni, to jakas choroba, jak tylko troche kasy wpadnie to od razu patrza gdzie by nowa dziure wykowpac, wszystko przepalaja. Dla akcjonariatu nie zostaje nic. Czesto sa to zle alokacje kapitalu i tak to sie kreci w swiecie minerow.
To
  • Odpowiedz
@151346136: Uran nauczył mnie, że lepiej inwestować w największe i konkretne firmy z sektora (Cameco, Kazatomprom). ETF jest ściągany w dół przez właśnie takich "oszustów nad dziurą w ziemii", typu UEC albo NEXGEN z sektora uranowego.

Z górników srebra wybrałem Pan American Silver i tam załadowałem. Najpopularniejsza i najkonkretniejsza spółka.

Rozwadnianie akcji to standard. Dlatego zapewne nikt nie liczy na nowe ATH.
To co napisałeś to właśnie sentyment jaki panuje na
tom-ek12333 - @151346136: Uran nauczył mnie, że lepiej inwestować w największe i konk...

źródło: obraz

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
@tom-ek12333: latwiej chyba zwyczajnie kupic uran, yellow cake na przyklad

jeżeli chodzi o stosunek srebra do spółek, to jesteśmy niżej niż w kowidzie.


@tom-ek12333: takie porownania maja niewiele sensu
Kopacza urosly mocno koszty prze te lata. Lepiej porownac ich wskazniki wyceny teraz przy obecnej cenie stripa srebra i wczesniej.
Sa tansi teraz niz przed covidem, ale nie mozna powiedziec, ze sa tani. Po prostu wczesniej byli drodzy

Ja na rynki
  • Odpowiedz