Wpis z mikrobloga

Gry cyfrowe - jak działają, kiedy szkodzą, a kiedy pomagają w rozwoju? - [Crazy Nauka]

Gry cyfrowe cieszą się złą sławą wśród dorosłych - oczywiście głównie wtedy, gdy sprawa dotyczy dzieci, a oni sami patrzą na ich granie przez rodzicielski filtr. Bo gdyby tak pokopać głębiej, to okazałoby się, że dzisiejsi dorośli sami w młodości grywali, a pewnie i dzisiaj zdarza im się fragować wrogów, zbierać itemy i denerwować się na lagi...

Rozmowa w składzie:
👱‍♀️ Marta Witkowska - psycholog i psychoterapeutka, ekspertka ds. edukacji cyfrowej w Państwowym Instytucie Badawczym NASK. Zajmuje się profilaktyką, diagnozą i interwencją w obszarze cyberzagrożeń oraz zdrowia psychicznego dzieci i młodzieży. Trenerka i autorka szeregu publikacji (poradników, programów profilaktycznych, kursów e-learningowych) z zakresu bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie. Prywatnie (nieco za dużo) gra w sieci.
🧔 Piotr Klimczyk - założyciel strony Psychologia Gier Wideo, asystent na Akademii Nauk Stosowanych Stefana Batorego, psycholog szkolny w Szkole Podstawowej nr 4 im. Marii Skłodowskiej-Curie w Skierniewicach, redaktor w "Grajmerki - gry (nie tylko) kobiecym okiem", UX researcher i designer w Orion Belt Games.
👱‍♂️ Jacek Jankowski - od zawsze w online: w społecznościach (od czasów IRC) czy w biznesie (po stronie klienta i agencji). Na co dzień zajmuje się mediami cyfrowymi w reklamie. Od lat wykłada wykorzystanie gier w marketingu, łączy gaming z aktywnościami reklamowymi i edukacyjnymi. Na TikToku prowadzi profil TataGracza, na którym tłumaczy świat gier cyfrowych rodzicom, a młodym graczom pomaga zrozumieć potrzeby dorosłych.
Webinar poprowadzi:
👨‍🦰 Marcin Perfuński - influencer społeczny, dziennikarz, redaktor, tata 5 córek, edukator domowy. Pod marką osobistą SuperTata wykorzystuje media społecznościowe do promocji zaangażowanego rodzicielstwa. Przewodniczący rady Fundacji Rozwoju Przez Całe Życie.

#gry #ciekawostki #psychologia #technologia #zdrowie #gruparatowaniapoziomu
POPCORN-KERNAL - Gry cyfrowe - jak działają, kiedy szkodzą, a kiedy pomagają w rozwoj...
  • Odpowiedz