Wpis z mikrobloga

Chciałbym nauczyć się Excela. Tak od totalnych podstaw, od totalnego zera, bo poza importowaniem cen produktów kolekcji do tabeli nigdy nic tam nie działałem.

Znalazłem kurs na kanale ExcelSzkolenie (https://www.youtube.com/@ExcelSzkolenie/) i zastanawiam się jak pod względem merytorycznym wypada ta seria poradników? Robił to ktoś kiedyś? Odcinki są sprzed 9-10 lat - możliwe że w podstawach się coś pozmieniało jeżeli chodzi o jakieś metodyki, czy raczej to zmiany layoutowe samego programu?

Ewentualnie czy są jakieś godne polecenia alternatywy w języku polskim?

Zależy mi na nauczeniu się takiego poziomu, który pozwoli na swobodną pracę potem w jakimś korpo.

#office #office365 #microsoft #excel #komputery #pytanie #kursyudemy
  • 7
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@EmANDeM: Protip: Zle do tego podchodzisz.

Bez urazy ale nauczenie sie calego excela to dosc karkolomne zadanie i nie dosc ze malo kto podola to jeszcze malo przydatne.

Ja robie tak:
Jak sie okazuje ze cos z excela jest mi przydatne to sie ucze tego. W robocie sie okazalo ze tabele przestawne to jest to co mi sie przydaje - wiec nauczylem sie
  • Odpowiedz
@EmANDeM: nie nauczysz sie excela jesli nie masz na nim nic do zrobienia np w pracy i na studiach.. no nauczcie sie prosze tego, bo to jest mega wazne. I tak jest z wieloma rzeczami w stacku ms ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
@EmANDeM: wspaniały kurs, lepszego nie znajdziesz za darmo.
Na własną rękę tylko poszukaj sobie funkcji xlookup, bo ona jest relatywnie nowa, a turboprzydatna.
Ale jak jak coledzy wyżej mówią, jeśli nie będziesz tego potrzebował i nie używał codziennie, to nie ma sensu się uczyć, bo i tak zapomnisz
  • Odpowiedz
  • 0
@farbowanylisek: Lul, nie. Trafiłem dobrą promke na MS365 i chce po prostu nauczyć się jakichś skillsów
@gorzki99: Być może masz rację, chociaż wydaje mi się, że to trochę jak z programowaniem - jest obszar w którym musisz się odnaleźć niezależnie od projektu, a konkretne rozwiązania dopiero właśnie ogarniasz pod konkretne zadania - dlatego chciałbym właśnie te ogóły, które pomagają w ogóle poruszanie się w tym programie niezależnie od
  • Odpowiedz
@EmANDeM: Napewno jest tak ze sa jakies "podstawy podstaw" Ale to da sie samemu ogarnac. Czym sie rozni wiersz od kolumny, Adresowanie komorek itp.

Jednak ja wole skupiac sie na tym co jest mi potrzebne niz ogarniac cos czego nigdy nie uzyje :D
  • Odpowiedz