Wpis z mikrobloga

@LM317K: Zgłoszenie podejrzenie ADHD > wizyta zapoznawcza z psychologiem pierwszego kontaktu który mniej więcej coś tam ustala > wizyta u psychiatry (chyba taki bardziej specjalizujący się w adhd ale nie wiem, nie pamiętam XD) gdzie dostałem skierowanie do specjalistycznego psychologa od ADHD który robił testy i wystawiał diagnozę.
Specjalistka bardzo spoko, baba z 40 letnim doświadczeniem w zawodzie a nie jakaś Juleczka dopiero po studiach
  • Odpowiedz
@LM317K tak i nie. Mogą być problemu z lekami, diagnoza, może nie rozpoznać dobrze ADHD (bo każdy jest inny, różnimy się od siebie pod kątem ADHD). Może nie dobrać dobrze leków.
@LM317K @onepnch najlepiej to zrobić diagnozę u terapeuty który się w tym specjalizuje. Ja trafiłem do babki która ma bardzo dobre opinie (Kraków), jak się dowiedziałem to jej mąż i syn też mają ADHD. Powiedziała mi, że jak tylko wszedłem i zacząłem mówić to była pewna xD ale zrobiła mi divę i moxo. Diva dla pewności, moxo by sprawdzić jakie cechy mam nasilone. Akurat mam #!$%@? po za skalę impulsywność (co się zgadza xD) i sport deficyt uwagi (też się zgadza xD). 3 wizyty, plik pdf z opisem, diagnoza, testami. Z tym do psychiatry (który też się specjalizuje w ADHD) klepnięcie diagnozy do systemu i lecimy z lekami. Tylko prócz ADHD mam ZT i leki na ADHD wzmagają tiki, a leki na ZT nie do końca się lubią z ADHD xD więc albo spokojna głowa, ale tiki albo mniejsze tiki (nie zawsze) ale sajgon w bani, obniżenie nastroju i wgl. Słowem mam #!$%@? xD.

Pierwsza wizytę miałem jakoś początkiem roku, po 2 tyg diagnoza, a po ok miesiącu od 1 wizyty już bylem u lekarza i dostałem leki.

Później zostaje dobranie leków, a jak to siadzie to wizyty kontrolne, recepty, worek siana w aptece, jakaś terapia by się przydała i akceptacja tego, że bez leków funkcjonujesz jak 60 letni dziadek z demencją, twoja koordynacja nie istnieje, a mózg ci się wyłącza jak ktoś coś mówi, a wizyta w sklepie bez leków to jakbyś założyć na głowę wiadro z głośnikami i puścił na pełną
  • Odpowiedz
najlepiej to zrobić diagnozę u terapeuty który się w tym specjalizuje.


@zielony_goblin: No mnie właśnie wysłali z NFZ do swoich lokalnych. Akurat u mnie ten oddział bardzo dobrze działa na to wygląda. 3 spotkania raz w tygodniu z babką od ADHD - wywiad, testy, diagnoza. Jak tylko dostałem papier z diagnozą to zadzwoniłem czy psycho mnie nie przyjmie poza kolejką żeby leki wypisać, byłem u niego prędzej niż zarejestrowało w
  • Odpowiedz
  • 1
@WirtualView @onepnch Po przybyciu covida zacząłem chodzić do neurologa, bo zacząłem być nadmiernie rozkojarzony, siadła mi pamięć i jeszcze bardziej zacząłem odczuwać nadmierne zmęczenie. Standardowo poszedłem na NFZ i państwowo zrobiłem rezonans magnetyczny głowy, byłem u psycholog, która zrobiła mi sporo testów psychologicznych, ale w zasadzie nic w nich nie wyszło. Zarówno ona jak i neurolog zlecili mi pogłębione badania neuropsychologicznych. Niestety na państwowe nigdzie nie było, a ja nie
  • Odpowiedz
@gnomol u mnie jest w druga stronę, adhd wiem ze mam od zawsze ale wydaje mi sie ze nie tylko, chce iść do neurologa ale boje sie ze nie znajde kumatego i trafie na jakiegos co potrafi bol plecow tylko leczyc
  • Odpowiedz
  • 0
@onepnch
Mam bardzo duży wskaźnik neurotyczności, ale depresji nie mam.
@kinesin1000 Co podejrzewasz neurologicznego?
Ja chciałbym jeszcze tomografię głowy zrobić, bo czasami w tomografii wychodzą choroby, które nie wychodzą w rezonansie.
  • Odpowiedz