Wpis z mikrobloga

ja zrobiłem większą za mniej niż 5k z podstawowym wyposażeniem ( ͡º ͜ʖ͡º)


@roadtodeath: Nową?
Na pewno nie na korpusach z płyty 18 mm tak jak w serii Ikea Metod, szufladach z pełym wysuwem, górnymi szafkami do sufitu itp.
Oczywiście że można za tyle zrobić na tych najtańszych seriach z grubością korpusów 15-16mm, z szafkami górnymi o jednej wysokości 60 cm itp ale to zupełnie inny
  • Odpowiedz
lodowke w zabudowie


@Zulf @bladybezczel @anamorfoza

Co Wy tak z tą lodówką w zabudowie? Dałem się architektce na coś takiego namówic i jest to mniej praktyczne, droższe i mniej wygodne rozwiązanie niż fajna, szeroka dwuskrzydłowa lodówka, którą w każdej chwili możesz sobie łatwo wymienić na jakąkolwiek zapragniesz.
  • Odpowiedz
@klaun-szyderca: popieram, potwierdzam. Mam lodówkę w zabudowie, co prawda szerszą, niż standardową, ale za to lodówek w tym rozmiarze jest tak mało na rynku, że jak padnie to co mam, to wywalam zabudowę i wstawiam dużego side-by-side albo french doora. Na szczęście mam taką możliwość, bo lodówka zabudowana jest ze szczytu całego ciągu szafek, więc to tylko kwestia rozebrania szafki i przełożenia blendy kończącej całość w nowe miejsce + pomalowanie kuchni
  • Odpowiedz
sam, z drewna


@roadtodeath: No to co ty porównujesz xD Chyba widzisz że temat kręci się wokół gotowych zestawów.
Jak ktoś pyta jakie mieszkanie w bloku w Warszawie kupić to też napiszesz że ty zbudowałeś sobie domek na zgłoszenie za 200k więc te kawalerki za 400k nie mają sensu?
  • Odpowiedz
@klaun-szyderca: Lodówka w zabudowie to relikt sprzed 10-15 lat, aktualnie nikt o zdrowych zmysłach tego nie robi.
Nie dość że płacisz jakieś 1,5-2k za samą zabudowę meblową to jeszcze lodówka do zabudowy o takiej samej klasie energetycznej i porónywalnym modelu kosztuje jakieś 1,5k więcej niż model wolnostojący. I jeszcze jak Ci się zepsuje to masz ograniczoną ilość modeli na wymianę.

Aktualnie robią już na tyle ładne lodówki wolnostojące że one są
  • Odpowiedz
Czemu piszecie że 2000s vibes? Wygląda mniej więcej jak to co można znaleźć w sklepach.

@Knamga przemyśl sobie gdzie postawisz mikrofalówkę, ekspres do kawy, lidlomixa i inne gadżety które Ci przyjdą do głowy.
Zlew w trochę dziwnym miejscu, ta przestrzeń w rogu między zlewem a kuchenką może być przez to cięższa do zagospodarowania. Ale zgaduję że tak masz przyłącza.
Te super-wąskie szuflady po bokach piekarnika - przemyśl czy rzeczywiście Ci się przydadzą,
  • Odpowiedz
Ikea jest droga. Spokojnie za 5k to skompletuje.


@Czekolatka: To co jest tańsze i ma porównywalną jakość?
Składam aktualnie kuchnie i porównywałem Komfort, Agatę, Stolkar, Kammono i jeszcze jakieś jeszcze i Ikea aktualnie po obniżkach cen wychodzi najtaniej bo 15k za układ U (3.2x3.2x2 + 3m szafek górnych + słupek z piekarnikiem) i 4 szafki z szufladami, blaty będę kupował osobno.
Paździeże z korpusami z płyt 16mm nie są żadną alternatywą.
  • Odpowiedz