Wpis z mikrobloga

@Knamga: Widzę, że dużo tu takich co pieprzą, że "lata 90", ale to właśnie w latach 90 się gotowało, a nie odgrzewało pizzę i do gotowania kuchnia nie wygląda źle.
Mam dosyć podobny układ/wielkość (krótszą ścianę masz chyba większą), to łap rysunek jak z grubsza u mnie wygląda - na pewno dodałbym u Ciebie górne szafki + zamienił tę lodówkę z piekarnikiem i szedł w 3 szuflady, bo układ mała na
Rachey - @Knamga: Widzę, że dużo tu takich co pieprzą, że "lata 90", ale to właśnie w...

źródło: rysunek

Pobierz
  • Odpowiedz
@Knamga:
1.Upewnij się, że zamrażarka Ci się otworzy
2. Upewnij się, że wszystkie górne szafki będą mogły się bezkolizyjnie otwierać
3. Na pewno chcesz takie dziwne uchwyty na cargo przy piekarniku? Trochę nasrane i szafka obok będzie o nie obijać. Ja bym sobie zrobił tipony.
4. Masz jakieś gniazdka nad blatem?
  • Odpowiedz
@Knamga: ło, panie...

Wizualnie, ta drewniana wykładzina podszafkowa identyczna z blatem i podłogą wygląda koszmarnie. Ale to pikuś.

Mało przestrzeni, z której dodatkowo ewidentnie tracisz tę w rogu, tutaj wrzucenie zlewu skosem dałoby sensowne zagospodarowanie - rury spod zlewu idą wtedy w tę trudno dostępną przestrzeń. Rozwiązanie niepraktycznie w przypadku osób z większym brzuchem.
Nie wiem, czym są te dwie otwierane uchwytem górnym szafki dolne. Cargo? Jeśli nie, to masz zdecydowanie
  • Odpowiedz
@Knamga na dole rób same szuflady wysuwane nie rób szafek nawet dopłać bo wygoda i porządek duuuzo większy. Pamiętaj by dać ociekacz w szafce nad zlewem. Szuflady z przyprawami bliżej płyty grzewczej. Zrób sobie wizualizacje w Ikea plener kuchni porównasz. Ja z kuchni Ikea wuj zadowolony. Lepiej wygląda po 3 latach niż teściów od stolarza
  • Odpowiedz
@cedric: W małych kuchniach praktycznie nie dodasz szuflad - jedno to pewnie front zmywarki, szafki pod zlewem z syfonem itp nie ominiesz i cyk, koniec kuchni.
  • Odpowiedz
@Knamga: Co do komentarzy o latach 2000 i latach 90 to nie słuchaj. Zabudowana lodówka to gówno. Piekarnik pod płytą w Twoim wypadku to super opcja, żeby nie tracić blatu. Ewentualnie mógłbyś się zdecydować na blat HPL, żeby zrobić wpuszczany zlew, ale to pewnie z 2-3k więcej wyjdzie. Tak wizualnie to dla mnie można by do rzadziej używanych szafek dać tipony, ewentualnie zamienić uchwyty na korytka. Nie myślałeś, żeby coś innego
  • Odpowiedz
@Knamga: Wszystko jest git, nic więcej się tu nie wymyśli o ile lodówka będzie się normalnie otwierać.
Nie słuchaj rad wykopków którzy nadal mieszkają z mamą a w kuchni zalewają co najwyżej czokoszoki mlekiem

Jak najwięcej gniazdek i blat na wyoskości co najmniej 90 cm jeśli z różową macie choć ponad 165 cm wzrostu
  • Odpowiedz
nie zapłaciłbym stolarzowi za tak standardową kuchnie tylko za max 5k skomponował sam z gotowych zestawów.


@Czekolatka: Chyba w simsach, nawet w Ikea taki zestaw to conajmniej 11-13k zł bez montażu
  • Odpowiedz
@roadtodeath mam od 3 lat z najtańszymi białymi frontami i ich najtańszym blatem . Jest jak nowa. Zawiasy, ciche domyki lata jak nowe. Biały jest nadal biały a jak żółkną mi fronty to mam 20lat gwarancji i se wymienię na aktualne dostępne.
  • Odpowiedz