Wpis z mikrobloga

Czy w tych nowych osiedlach deweloperskich na przedmieściach/wsiach bardzo słychać bawiące się dzieci? W sensie nie wiem biegają, grają w piłkę na trawniku pomiędzy blokami? Rozglądam się za mieszkaniem i w sumie to na czym mi zależy to bezobsługowość(czynsz, wspólnota), jak największy balkon na którym można będzie usiąść, poczytać w spokoju, ładny widok z okna. Lokalizacja - może być gdziekolwiek w kraju, gdziekolwiek do 30km do większego miasta.

Dlatego szukam czegoś raczej w wysokim bloku na +5 piętrze no ale ceny spore bo takie bloki to zwykle centra dużych miast. Dlatego nie wiem czy warto może iść w kierunku mniejszych bloków, czy szeregowców. Czasem, szczególnie w Małopolsce takie mieszkania są na wzniesieniu, tak że jeden rząd bloków jest wyżej od kolejnego więc się nie przesłaniają. Tylko pytanie:
- jak z hałasem na osiedlu
- czy takie bloki mają wspólnotę, jak to sprawdzić przed zakupem

#mieszkaniedeweloperskie
#mieszkanie #pytanie #deweloperka
  • 6
  • Odpowiedz
@cotozazycie powiem Ci to co sam kupiłem całkiem nie znając się na temacie i nie biorąc pod uwagę tego jakie powinno być mieszkanie, a trafiłem najlepiej jak mogłem. Mieszkanie na ostatnim piętrze, skrajne, 3 ściany zewnętrzne, jedna wewnętrzna, która sąsiaduje z dwoma innymi mieszkaniami i korytarzem. Duży balkon, chyba z 9m kwadratowych. Sąsiadów z boku znam i prawie nigdy ich nie słychać, z dołu nie znam i też mało co słyszę. Na
  • Odpowiedz
@cotozazycie: koło mnie dzieci są i biegają, ale to w większości starsze bloki, na nowych większa cisza i spokój bo tam dzieci mniej mają, kupują drożej to się dorabiają całe życie.
Jak chcesz sprawdzić czy jest głośno to po prostu podjedź i posiedź na tygodniu po 17 i w sobotę. U mnie w weekendy to jakoś cicho. Wspólnota mieszkaniowa pewnie będzie, trzeba zapytać właściciela.
Możesz iść i w niższe bloki i
  • Odpowiedz
  • 0
@StormtrUper: to taki święty gral nabyłeś, no chyba że od wujka dewelopera ;). Właśnie czegoś takiego szukam ale zwykle są rezerwowane w pierwszej kolejności. Dobrze że chociaż mi się nie spieszy więc może coś upoluję. Tylko najlepiej byłoby się przeprowadzić gdzieś do centrum kraju aby było łatwiej jeździć, załatwiać, oglądać.

Najkorzystniejsze są chyba te bloki 4-7 piętrowe.
  • Odpowiedz
  • 0
@StormtrUper: właśnie nie wiem jak to jest dokładnie bo mieszkam w wolnostojącym domu rodzinnym, ale domyślam, że na takim osiedlu dzieci mogą dowoli biegać przy tych blokach a że teren ogrodzony to mają swobodę a nie za rączkę z mamą i robi się z tego jatka.

Dlatego chyba najlepiej bym się czuł na wysokim piętrze.
  • Odpowiedz