Wpis z mikrobloga

#druk3d #filament
Nowy w #druk3d here.
Zamówiłem sobie bambu P1S i zastanawiam się czy kupować filament od bambu lab, czy nie ma sensu przepłacać i możecie polecić jakąś tańszą alternatywę? Myślę że będę głównie korzystał z PLA i ABS
  • 6
  • Odpowiedz
zastanawiam się czy kupować filament od bambu lab, czy nie ma sensu przepłacać i możecie polecić jakąś tańszą alternatywę? Myślę że będę głównie korzystał z PLA i ABS


@Pro137PL: raczej nie ma to wielkiego sensu, jeśli masz choć trochę ogarnięcia.
Jedyne plusy przy filamencie do bambu - to gdy wkładasz je do AMS, to są (na pdostawie czipu rfid) rozpoznawane automatycznie.
Jak nie używasz AMS - to i tak musisz wybrać
  • Odpowiedz
Jak nie używasz AMS - to i tak musisz wybrać typ drutu w sofcie/na ekraniku ręcznie. Czy wybierzesz "bambu" "pla" "kolor", czy wybierzesz "generic" "pla" "kolor" - na jedno wychodzi, a i tak dużo lepszy efekt uzyskujesz, gdy ręcznie sobie zrobisz z slicera kalibrację pod dany filament (i zapiszesz - kalibracja flow i dynamiki zapisuje się elegancko i zapamiętuje, jedynie drukarka po wyłączeniu zasilania gubi "co tam miała ustawiony za drut", wystarczy
  • Odpowiedz
o co chodzi z kalibracją pod filament?


@Kryspin013: Oczywiście na 90% wszystko dobrze drukuje na ustawieniach Generic. Albo "udajemy że to filament Bambu".
Ale w praktyce często może być jeszcze lepiej, i można poprawić niewielkie błędy w wydruku do prawie ideału, robiąc kalibrację danego filamentu.
W bambusie masz 2 kalibracje do zrobienia. Jedno i drugie robi się w X1(c) "niejako automatycznie" jak zaznaczysz przy druku "flow rate calibration" - zrobi sobie
  • Odpowiedz