Wpis z mikrobloga

Wymieniałem ogniwa w takim pakiecie (US18650V3) w odkurzaczu bezprzewodowym, kupiłem na allegro Samsungi INR18650-25R, opis aukcji:


Wedle specyfikacji wszystko wydaje się okej, nawet lepiej niż w oryginalnych... Po założeniu odkurzacz fajnie śmigał, wszyscy zadowoleni..
No ale po 3 miesiącach działać przestał ()
chociaż jakoś mega nadwyrężany raczej nie był, bo też mamy zwykły, stary odkurzacz do większego odkurzania
Przy próbie włączenia lampka migała, że jakby rozładowany (lub podobnie było przy odłączeniu zasilania od silnika, więc miałem nadzieję, że tylko styki tam wyskoczyły), przy próbie naładowania jednak pokazuje, że full..

Jak rozkręciłem, to na pakiecie pokazywało 7.6V zamiast ~25V (ʘʘ)
Tylko dwa ognia mają 3.0/3.6V, pozostałe 5 w okolicach ~0.13V ( ͡° ʖ̯ ͡°)
Wygląda więc, że są dead...

Pytanie jednak, co stało, że się #!$%@?ło? ()


Kolejna kwestia, to czy kupować kolejne ogniwa, czy coś głębiej jest zrąbane?
Jeśli już, to wymieniać tylko 5, czy wszystkie 7?
Ewentualnie, czy dałoby radę zareklamować te ogniwa? (no, jednak po 3 miesiącach padły...)

#agd #elektronika #baterie #18650 #odkurzacz #naprawiajzwykopem #pytaniedoeksperta
Marcinnx - Wymieniałem ogniwa w takim pakiecie (US18650V3) w odkurzaczu bezprzewodowy...

źródło: c3f14f42d819d4ba106d2293e5e84624d67c6e5526c92bb8f83e20ebd55e9ba5

Pobierz
  • 9
  • Odpowiedz
@Marcinnx: nie wiem ile Cię to kosztowało Ale ja kupiłem nową baterię do odkurzacza bezprzewodowego o pojemności 6800 czyli więcej niż standardowo w Chinach za 150zł z wysyłką. Wydaje mi się, że zabawa nie warta ceny.
  • Odpowiedz
@Marcinnx: Kupiłeś gówno z depakietu. W teorii depakiet ma być nieużywany, tylko przeleżany. Samo to może już negatywnie wpływać na pojemność pojedynczych ogniw. A w praktyce to nie wiesz co się z tymi ogniwami działo.
Różnica w cenie między depakietem, a nowymi nie jest na tyle duża, żeby oszczędzać. Trzeba szukać u dużych dostawców, którzy gwarantują, że mają świeże ogniwa. Batimex polecam, ale nówki.
  • Odpowiedz
  • 0
PS, nie wiem, czy ma to jakieś znaczenie xD ale przy próbie włączenia odkurzacza 9 razy miga jedna dioda baterii ( ͡º ͜ʖ͡º)
może to jakiś kod błędu? ¯\(ツ)/¯

@asdfghjkl właśnie nie wiem, czy ryzykować z pakowaniem znowu kolejnych ogniw ()

@Karton_ze_szklem: Na aliexpress ~70$/280zł z wysyłką, w PL po 350zł, więc sporo sobie liczą
Ja dałem 6 dyszek
  • Odpowiedz
@Marcinnx: jak chcesz się pobawić to mogę Ci wysłać moja starą baterię za cenę przesyłki. Wydaje mi się, że tylko jedno ogniwo padło bo spokojnie połowę mieszkania odkurzał i nagle odcina napięcie i nie ma z nim kontaktu. Po ręcznym włożeniu w ładowarkę pokazywał 70% naładowania.
  • Odpowiedz
  • 0
@Marcinnx rozjechany pakiet. Bez balansera Twoja robota jak krew w piach. Po rozpakietowaniu i zbalansowaniu powinno być ok, ale najczęściej lepiej kupić nowe i nie babrać się dwa razy z tym samym.
  • Odpowiedz
@rybeczka: Bo w teorii tak jest, że nawet 2lata prselezane nieużywane ogniwo nie powinno stracić dużo na pojemności. Ale może się zdarzyć. Sam kupuję z depakietu, ale nie wybrałbym do regeneracji baterii do tego typu sprzętów
  • Odpowiedz