Wpis z mikrobloga

Pracuję już kilka lat w jednej firmie na umowę o pracę jako programista .NET. W związku z tym jakbym złożył wypowiedzenie to miałbym ponad 3 miesiące wypowiedzenia (ponad, bo wypowiedzenie liczy się od pierwszego dnia następnego miesiąca nawet jak się złoży w środku miesiąca). I wszędzie na rekrutacjach kręcą głową i dają znać, że to problem, bo oni potrzebują kogoś na ASAP...... A nie zamierzam składać wypowiedzenia jak nie mam podpisanej umowy z nową firmą i koło się zamyka.

#programowanie #programista15k #it #pracait #pracbaza #korposwiat #kryzysit
  • 19
  • Odpowiedz
@aleksc: Zawsze mozesz mowic ze 3 miesiace wypowiedzenia, ale mozesz sprobowac negocjowac. Anyway, jak dobrze wypadniesz to poczekają, bo 3mc to normalna sprawa dla UoP. Z drugiej strony, jak potrzeba kogos asap i nie sa w stanie chwile poczekac to juz by mi sie zolta lampka paliła ze jakas sraczka jest ;)
  • Odpowiedz
Ja nigdy nie miałem problemu. I z drugiej strony, kiedy to ja byłem odpowiedzialny za rekrutację to nigdy nie kręciłem głową jeśli na dobrego deva trzeba było czekać 3 miesiące. Z reguły poszukiwania trwały znacznie dłużej.
  • Odpowiedz
@aleksc: Pracodawca może Cię zwolnić z obowiązku świadczenia pracy na wypowiedzeniu, dzieje się to w firmach projektowych kiedy skończysz wszystkie projekty i nie mają nowego chomąta, żeby Ci założyć. ( ͡° ͜ʖ ͡°) W konsultingu dosyć częsty przypadek.
Za porozumieniem stron ustawowy okres wypowiedzenia może być skrócony.
Jeżeli jesteś zdesperowany, a masz dostępny urlop, to możesz zacząć w nowej firmie na urlopie w starej, ale to
  • Odpowiedz
@jurek-gagarin: ale bzdura Xd kto ci poczeka 3 miesiące gdy masz teraz 200 CV na seniora 2 miesiąc? Większość devów ma bardzo zbliżony do siebie poziom

Jeśli OP jest autystą wybitnym Klepaczem kodu który przez ostanie kilka lat siedział 12h dziennie nad kodem i ogarnie od frontu po backend konczac na AI ML z devOps to tak, poczekają

Jeśli przez ostatnie lat miał work life balance i pracował 8h bez
  • Odpowiedz
@aleksc: jak chcesz do kołchozu, gdzie będziesz tylko zasobem generującym koszty to złóż wypowiedzenie teraz i za 3 miesiące szukaj sobie firmy co chce kogoś na ASAP.

Dobre firmy nie mają problemu z poczekaniem 3 miesięcy na dobrego pracownika. Co więcej masz też wtedy niemal pewność, że taka firma nie stawa na szybkie wyciśnięcie Cię jak zasobu i zbycie a raczej będziesz tam mógł rozwijać się przez długie lata. Ale
  • Odpowiedz
@aleksc: Jaka to firma - produktowa czy kontraktornia? W przypadku tych pierwszych nie powinno być problemów. Te drugie z kolei też zostały dotknięte przez kryzys. Jest posucha z projektami, więc jak coś się pojawia, to rzucają się jak szczerbaty na suchary. Kręcą głową, bo boją się, że stracą potencjalnego klienta.

Dochodzi do absurdalnych sytuacji, że np. widzę na LI, NFJ itp. ogólnodostępną ofertę w polskim oddziale jakiejś firmy, a potem
  • Odpowiedz