Wpis z mikrobloga

Roznica miedzy Napierala a Bartosiakiem jest taka, ze Napieraly nie da sie lubic, ale nie da sie tez nie docenic ogromu jego wiedzy, tymczasem Bartosiaka bardzo latwo polubic i zainspirowac jego charyzma, ale chlop ma do przekazania ogolnikowe gawedy, okraszone wymyslonym przez niego zadeciem "powagi sytuacji" - po prostu sprzedaje gadke jako dobrze zareklamowany towar.

Ja tak oczytanego czlowieka jak Napierala nie znam i nie widzialem. Warto go sluchac, bo czlowiek po prostu rosnie intelektualnie, nie obchodzi mnie fakt, ze wszedzie mnie poblokowal.

#bartosiak #napierala
  • 14
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@IdillaMZ: Można przeczytać i milion książek, tylko nie zmienia to faktu, że musisz je przeanalizować, i zweryfikować źródła jeżeli chcemy faktycznie przybliżyć, albo dowiedzieć się prawdy. Nawet jeżeli czymś się zajmujemy zawodowo i łatwiej przychodzi nam analiza wstępna danych, to jeżeli chcemy zgłębić kompletnie jakiś konkretny nowy dla nas nieznany obszar, zajmuje to czasem wiele miesięcy, jak nie lat.

Mógłby się zamknąć na tematy, na których się zna, czyli m.in. historia Francji to jak kształtowało się ich społeczeństwo etc, a tak to on przeczyta sobie jedną książeczkę, i uważa, że ma jakieś pojęcie na dany temat, a on po prostu nie ma.

Wolisz posłuchać eksperta w danym temacie przykładowo z fizyki instytut Fermilab, czy z botaniki np. Łukasza Łuczaja specjalizującego się w botanice i odkrywaniu dzikich roślin, a może człowieka który przeczytał jedną książkę na ten temat i robi z siebie
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Gdyby doktorek N miał więcej dystansu do siebie, samokontroli i profesjonalizmu, produkowałby dobrze zweryfikowane źródłowo, wyprodukowane filmiki po 20 minut, zamiast takie 45-minutowe potoki świadomości z kanciapy.

No i dodajmy że Napierała jest ideologicznie nawiedzony, dla niego internetowe przepychanki, dramy to walka dobra ze złem, a jego kłamstwa są usprawiedliwione jeśli gada dobrze o "tych dobrych".
  • Odpowiedz
  • 12
@IdillaMZ Przecież Napierała to oszołom z przerośniętym ego. Wszysttkie fakty muszą zgadzać się z jego tezą jeśli nie tym gorzej dla faktów. No i oczywiście wszystko wie najlepiej a jak ktoś ma inne zdanie to znaczy, że debil. Bartosiak jest jednak bardziej wyważony, potrafi przyznać się do niewiedzy oraz co chyba najważniejsze posiada zdolność do weryfikowania swoich poglądów.
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: nie powiedziałbym że napierała lepszy, jednemu zbierają doktorat drugi jest doktorem niehabilitowanym w atmosferze skandalu.

Jeden przepisuje książki podpisując się swoim nazwiskiem ( i jeśli przepisuję dobre książki, o nie robi tego tendencyjne pod tezę to chociaż, może mają jakąś tam wartość, niewielka bo przepisanej amerykańskiej książki, ale jednak) ale ocenić mi ciężko, bo nie czytałem.
Historia polski napierały z kolei to stek bzdur.
Także jedyne co zostaje napierale
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: I co z tej jego wiedzy jak sobie z niej wybiera co mu akurat wygodne a co niewygodne pomija i tworzy fałszywy obraz rzeczywistości zgodny z jego urojeniami i fobiami. To już brak informacji jest lepszy niż nieprawdziwe informacje. Zwykły manipulator.
  • Odpowiedz
Bartosiak to przede wszystkim biznesmen, który jest dobry ze stosunków międzynarodowych, nazwał to czczo wielką geostrategią i wybrał sobie taką drogę, że proste sprawy mistycznie nazywa swoim żargonem by zyskać grono swoich sympatyków. To że stracił doktorat to po prostu piekąca dupa tych, którym się nie udało. Mieć doktora to nie są wielkie mecyje trzeba mieć na to sporo czasu. W naukach humanistycznych większość prac to plagiaty i przepisywanie książek a sprawdza
  • Odpowiedz
@IdillaMZ: Czy ja wiem czy ta wiedza Napierały jest taka ogromna? Gościu, poza może historią XVIII wieku w której się specjalizuje, ma ewidentne braki, w wyniku czego potrafi pieprzyć takie głupoty, że aż boli. A jak wyjdziemy poza historię to już w ogóle. Do tego jest mocno zideologizowany i niespójny w poglądach co też bardzo kłuje w oczy.

No ale fakt ciekawe przemyślenia ma i do dość często. Niemniej słuchanie
  • Odpowiedz
@Szumigajowy

jeszcze dodalbym kontakty z podobnymi ludzmi w innych krajach, dostep do najnowszych opracowan i badan z innych krajow, dla wymiany opinii i obserwowania trendow, w tych tematach nawet bardzo oczytany czlowiek nie ma szans sam sie wypromowac tak jak to zrobil Pan Bartosiak
  • Odpowiedz